دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸

راهنمای تصویری طریقه نصب روشویی کابینتی دیواری

چرا روشویی کابینتی دیواری ؟

روشویی کابینتی

داشتن یک روشویی کابینتی شیک و مناسب با فضای سرویس بهداشتی می تواند به تنهایی جذابیت خاصی به فضای سرویس دهد. اگر می خواهید یک فضای لوکس و شیک در حمام و سرویس بهداشتی داشته باشید به شما پیشنهاد خرید روشویی کابینتی دیواری متناسب با رنگ سرامیک را می دهیم.

انتخاب روشویی کابینت دار  مناسب مهم هست ولی "چگونگی نصب صحیح روشویی کابینتی دیواری" مهمتر هست که با رعایت چند نکته علاوه بر حفظ زیبایی و اطمینان از ایمنی و درست بودن نصب باعث لذت بردن در زمان استفاده و طول عمر بیشتر روشویی می شود.

لوازم لازم برای نصب روشویی کابینتی دیواری

برای شروع نصب روشویی کابینتی دیواری باید ابزارآلات زیر را داشته باشیم؛

  • دریل با مته گردبر
  • سانتی متر
  • پیچ گوشتی
  • تراز دستی
  • پیچ و رولپلاک

طریقه نصب روشویی کابینتی

طریقه نصب روشویی کابینتی دیواری

موقع نصب روشویی کابینتی باید دقت کنید که لوله فاضلاب و انشعابات آب سرد و گرم مورد نیاز برای روشویی باید دقیقا زیر محل نصب روشویی به طوری که به وسیله کابینت روشویی کاور شود قرار گرفته باشد.

برای شروع طول و عرض روشویی کابینتی را طبق عکس دقیق اندازه می گیریم.

آموزش نصب روشویی کابینتی

آموزش اندازه گیری روشویی کابینتی برای نصب

برای اندازه گیری با استفاده از سانتی متر مابین سوراخ های محل نصب را اندازه می زنیم و وسط باکس کابینت روشویی را مشخص می کنیم. سعی کنید وسط باکس روشویی را دقیقا وسط لوله های آب سرد و گرم در نظر بگیرید مانند تصویر زیر

راهنمای نصب روشویی

کابینت روشویی دیواری در چه ارتفاعی باید نصب شود؟

ارتفاع نصب روشویی کابینت دار دیواری اهمیت زیادی دارد زیرا اگر شما این اندازه را درست رعایت نکنید باعث اذیت شدن استفاده کننده از روشویی خواهید بود در صورتی که در ارتفاع بالاتری نصب شود دسترسی و تسلط به شیر روشویی سخت می شود و در صورتی که در ارتفاع پایین تر از حد مجاز نصب شود باعث می شود استفاده کننده احساس کمر درد داشته باشد.

ارتفاع استاندارد نصب روشویی دیواری 85 الی 90 سانتی متر می باشد که البته این می تواند نسبت به میانگین قدی خانواده و یا استفاده کننده گان تغییر کند مثلا برای سرویس کودک باید به مراتب پایین تر و متناسب با قد کودک نصب شود.

راهنمای نصب روشویی

نکته مهم* باید ارتفاع تمام شده روشویی با کاسه 85 الی 90 سانتی متر باشد برای همین موقع نصب به ارتفاع کاسه هم دقت کنید در صورتی که کاسه روشویی شما روکار باشد حتما ارتفاع کاسه را هم اندازه بگیرید و با ارتفاع باکس روشویی جمع کنید.

راهنمای نصب روشویی

تراز بودن سطح روشویی کابینتی موقع نصب

با استفاده از تراز دستی، تراز بودن روشویی را بررسی کنید و مطمئن باشید که  علامتی که روی دیوار زده می شود حتما تراز باشد. طبق عکس زیر

راهنمای نصب روشویی کابینت دار

راهنمای نصب روشویی کابینت دار

توجه مهم ** قبل از سوراخ کردن محل نصب روشویی حتما حتما دقت کنید که لوله آب و یا سیم برق رد نشده باشد 

راهنمای نصب روشویی

باز کردن جای لوله فاضلاب و شیر آب پشت باکس روشویی

محل هایی که لازم است پشت کابینت روشویی برای اتصالات لوله فاضلاب و انشعابات آب سوراخ شود را به دقت روی بدنه کابینت روشویی علامت میزنیم و با استفاده از دریل گردبر جای شیر آب گرم و سرد و لوله فاضلاب را در میاریم.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

توجه داشته باشید که اکثر برندهای روشویی کابینتی ایرانی برای پشت باکس pvc نمی زنند و خالی هست و نیازی به این سوراخ کاری ندارید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی کابینتی روی دیوار

برای راحتی نصب روشویی می توانید از یک پایه برای نگه داشتن کابینت روی دیوار استفاده کنید تا راحت تر روشویی را روی دیوار با پیچ و رولپلاک محکم کنید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

 طبق تصویر با استفاده از پیچ گوشتی روشویی را محکم و با دقت روی دیوار نصب کنید.

راهنمای نصب روشویی

قرار دادن کاسه روشویی روی کابینت 

در صورتی که کاسه روشویی شما روکار باشد باید محل قرار گیری زیرآب را با استفاده از دریل و گردبر سوراخی به قطر 6 سانتی متر روی صفحه باز کنید. در صورتی که کاسه روشویی جای شیر نداشته باشد و مجبور باشید شیر روشویی پایه بلند استفاده کنید باشد جای شیر را نیز باید روی صفحه سوراخی به قطر 3.2 سانتی متر باز کنید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

فیلم آموزش نصب روشویی کابینتی


ثبت نظر