معرفی اجزا و قطعات وان جکوزی و کاربرد آن ها

قطعات و اجزای وان جکوزی

در این مطلب سعی برآن داریم در مورد اجزا و قطعات وان جکوزی و کاربرد های آن ها اطلاعاتی مفید در اختیار شما مشتریان فروشگاه اینترنتی کالا118 قرار دهیم لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

پنل بغل و پانل جلو جکوزی

1    پانل جلویی و پانل کوچک یا همان بغلی جکوزی

پانل جلویی و عقبی وبغلی معمولا به وان جلوه و نمایی ویژه می دهند و در واقع دیواره های کناری وانهستند. این پانل ها قابلیت جدا شدن دارند. بدین ترتیب با سلیقه کاربران هم می توان این پانل ها را بر روی جکوزی قرار داد و هم می توان آن ها رابرداشت. پانل بغلی مختص به سمتی است که دیوار وجود نداشته و صرفا نمای شیکی به جکوزی می دهد سمت دیگر هم که دیوار است و نیازی به پانل ندارد. وجود پانل باعث می شود که دیگر نیازی به ساخت و ساز نبوده و با استفاده از پانل های مختلف زیبایی و استقامت لازم را به جکوزی بخشید.

شاسی وان جکوزی

2.  شاسی وان جکوزی

شاسی در واقع اشاره به اسکلت کلی کار دارد. شاسی به چارچوب فلزی گفته می شود که جکوزی را بر روی آن قرارمی دهند و در واقع شاسی شکل و مقاومت جکوزی را حفظ می کند. معمولا شاسی ها از ورقه های گالوانیزه یا تمام استیل تهیه می شوند که خاصیت ضد زنگ و ضد پوسیدگی و خوردگی دارند. همچنین توان بالایی در برابر وزن های سنگین دارند. معمولا در قسمت های پایه شاسی قابلیت تنظیم ارتفاع وجود دارد.

موتور وان جکوزی خانگی

3  پمپ یا موتور وان جکوزی

وظیفه پمپ‌ یا جکوزی چیست؟ پمپ وظیفه ارسال آب به جکوزی با فشار بالا را دارد. در همه ی جکوزی ها به منظور افزایش بازده پمپ ها شدت جریان عبوری از جت های جکوزی نیز به حداکثر خود می رسند که باعث می شوند آب توسط مکنده ها، مکیده شده و مجددا به جکوزی برگردد. توان و قدرت موتور های پمپ با یک دیگر متفاوت است و در قسمت پایه از لرزه گیر برخوردارند که باعث می شود پمپ هنگام کار کردن لرزش و صدا نداشته باشد.

زیر سری وان جکوزی

4.  زیر سری وان جکوزی

قطعا در جکوزی نمیتوان سر را بر روی سرامیک قرار داد. طراحان برای راحتی این کار یک زیر سری یا بالشتک تعبیه کرده اند که جهت قرار گرفتن سر ساخته شده و این امکان را فراهم می کند تا ساعت ها بدون خستگی در آرامش به سر ببرید.

جت-و-ماساژور-جکوزی

5.  جت و ماساژور جکوزی

در کل جت ها به منظورآن طراحی شده اند تا بتوانند با ایجاد امواج درون آب خاصیت ماساژ درمانی را برای فرد تا حدودی فراهم کنند. جت جکوزی ها آب را با فشار زیاد به جکوزی وارد می کنند که در نهایت باعث ماساژ بدن می شوند.

پمپ-بلوئر-و-حباب-ساز

6. موتور بلوئر یا جت کف جکوزی

بلوئر عملکردی شبیه به ماساژور دارد. جت کف باعث می شود که در کف جکوزی هوا دهی انجام شود و باعث ماساژ بدن شود. این جت کف ها با ایجاد هوا در بین آب باعث می شوند که آب با فشار زیاد به بدن برخورد کند. در واقع عملکرد بلوئر که در جکوزی های تیپ ۳ به بالا استفاده می شود مکش هوا و انتقال آن ها به ماساژور است.

7.   دستگیره وان جکوزی

بی شک هنگامی که وارد وان یا جکوزی می شوید به دستگیره ای نیاز دارید تا بتوانید راحت تر خود را کنترل کنید. دستگیره های فلزی با روکش چرم یا پلاستیک به منظور کنترل بهتر بدن ساخته شده اند. با کمک دستگیره وان جکوزی می توانید راحت تر در جکوزی جا به جا شوید.

شیرآلات وان جکوزی

8.  شیر آلات جکوزی

برای آن که آب به جکوزی ورود پیدا کند به شیر آلات نیاز است. در واقع با استفاده از شیر آلات آسانتر می توان جکوزی را پر از آب نمود. شیرآلات جکوزی معمولا از ۴ بخش تشکیل شدهاند: شیر آب گرم، شیر آب سرد، وان پر کن، دوش دستی و دایورتور.

چراغ led جکوزی

9. چراغ هالوژن جکوزی

چراغ های هالوژن در رنگ ها و میزان نور متفاوتی وجود دارند. بدین ترتیب انتخاب رنگ چراغ های هالوژن جکوزی سلیقه ای است. این چراغ ها باعث زیبا تر شدن آب درون جکوزی می شوند و ازطرفی می توان گفت که استفاده از هالوژن ها خاصیت نور درمانی خواهد داشت.

سیستم محافظ جان

    سیستم‌ حفاظت جان وان جکوزی

در برخی از سیستم هایوان جکوزی سنسوری تعبیه شده که می تواند ورود هر نوع اختلال برقی و مشکل برقی سیستم را شناسایی کند و به منظور جلوگیری از ایجاد مخاطرات بیشتر برق اصلی دستگاه را قطع می کند. این سیستم یکی از کار آمد ترین سیستم هایی است که در برخی از وان جکوزی ها به کار رفته است. در تمامی مدل های جکوزی که این سیستم در آن ها طراحی شده است پیش از آن که به عرضه برسد این سیستم حفاظت جان را بررسی و امتحان می کنند. بدین ترتیب شما می توانید با خیالی آسوده از جکوزی های با سیستم حفاظت استفاده کنید.

ساکشن وان جکوزی

   ساکشن وان جکوزی

ساکشن در واقع یک دریچه است که معمولا نزدیک به سطح جکوزی قرار داده می شود و محل ورود آب به پمپ جکوزی است. بدین شکل پمپ آب را از طریق ساکشن دریافت کرده و پس از مخلوط کردن با هوا آن را به واسطه ماساژورها به جکوزی وارد می کند‌ . باید به این نکته دقت کرد که هیچ گاه نباید راه ساکشن توسط اشیا یا اشخاص مسدود شود چرا که باعث فشار وارد کردن به پمپ شده و سبب خسارت آن می شود. از طرفی برای آن که اشیای ریز وارد ساکشن نشوند باید یک توری بر روی دریچه آن قرار داد.

 شیر هوا در وان جکوزی

   شیر هوا در وان جکوزی

شیر هوا به منظور کنترل فشار ماساژور در جکوزی تعبیه شده است. بدین ترتیب با استفاده از شیر هوا می توان آن را در جهت راست یا چپ برای کم یا زیاد کردن فشار هوای خروجی از ماساژور هاچرخاند.

هیتر جکوزی

هیتر وان جکوزی

هیتر به منظور تنظیم دمای آب موجود در جکوزی قرار گرفته است. هیتر باعث می شود که فرد به میزان دلخواه با تنظیم کردن آن آب داخل جکوزی را گرم کند. معمولا در جکوزی های تیپ ۴ و ۵ قابلیت نصب دارد. این سیستم دمای جکوزی را تحت کنترل قرار داده و جالبی آن این است که طوری طراحی شده که در مواقع استفاده از جکوزی روشن می شود.

زیر آب وان جکوزی

   زیر آب تخلیه

در وان جکوزی قسمتی برای خروج آب وجود دارد که این قسمت شبیه به یک دریچه عمل کرده و مانع خروج یا ورود آب می شود. دریچه زیر آب در جهت عقربه های ساعت چرخیده و باز می شود و درخلاف عقربه های ساعت چرخیده و بسته می شود و مانع از خروج آب می شود. زیرآب های وان جکوزی در دو مدل زیرآب پدالی و زیر آب اتومات هستند. زیر آب های پدالی با ضربه باز و بسته می شود و زیرآب های اتومات یک شاسی کنار زیر سری دارد.

 حس گر سطح سنج آب

     حس گر سطح سنج آب

سنسور سطح سنج آب به منظور سنجش میزان آب ورودی جکوزی تعبیه شده است. این سنسور در قسمت پشتی وان جکوزی با علامت هشدار نصب شده است که باید توجه داشته باشید چیزی روی آن قرار نگرفته باشد چرا که سنسور به درستی عمل نخواهد کرد. حال اگر سطح آب در جکوزی کم باشد این سنسور میزان را تشخیص و مانع از روشن شدن پمپ جکوزی می شود .

     رادیو FM

معمولا سیستم صوتی رادیو اف ام در جکوزی های نسل ۴ و ۵ قابلیت نصب داشته و سیستم صدای آن بر روی پانل نصب می شود و کلید هایش از روی صفحه کنترل قابل اجرا می باشد.

     ازن o3

ازن یکی از ترکیباتی است که به عنوان گندزدا در آب های آشامیدنی استفاده می شود. این ترکیب چندین سال است که توسط اروپایی ها استفاده می شود چرا که اثر آن قابل مقایسه با کلر و دیگرگند زداها نیست چرا که با سرعت بیشتری گند زدایی آب را انجام می دهد. حال از ترکیبات ازن به منظور جلوگیری از تجمع باکتری در وان جکوزی استفاده می شود که معمولا در شیلنگ جکوزی وجود داشته و تنها در تیب ۴ و۵ جکوزی خانگی به کار گرفته میشود.

     تلویزیون lcd

صفحه نمایش ال سی دیتنها در جکوزی های تیپ ۵ قادر است حضور پیدا کند. این صفحه نمایشگر قابلیت پخشانواع برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی را داشته و آن ها را بالاترینکیفیت به نمایش می گذارد. این تلویزیون مجهز به ریموت کنترل از راه دور بوده و ضدآب است.

    ورق بدنه وان جکوزی

اکثر در وان جکوزی خانگی از ورقه های اکرلیک ضد زنگ و ضد خش استفاده می شود که از لحاظ مقاومت درسطح بالایی قرار دارند. ورقه های استفاده شده در سطح کیفیت جهانی بوده و درخشندگی بسیار زیبایی دارند.

     ماساژور کناری

این قطعه طوری در جکوزی قرار داده شده که فرد استفاده کننده بتواند از فشار آب و هوا استفاده کند‌ .ماساژور ها با مکش هوا و انتقال آن به آب داخل جکوزی باعث ایجاد شرایط ماساژ بدن می شوند این فشار وارده قابل کنترل بوده و پس از روشن شدن موتور جکوزی اتفاق میافتد.

     ماساژور کف 

ماساژور های کف درجکوزی های تیپ ۳،۴ و ۵ وجود دارند. این ماساژور ها نیز در کف جکوزی طراحی شده اندکه هوا را با فشار قابل ملاحظه ای وارد جکوزی می کنند.

سوالات متداول در مورد خرید وان جکوزی های خانگی


پمپ یا موتور وان جکوزی خانگی چیست؟

پمپ وظیفه ارسال آب به جکوزی با فشار بالا را دارد. در همه ی جکوزی ها به منظور افزایش بازده پمپ ها شدتجریان عبوری از جت های جکوزی نیز به حداکثر خود می رسند که باعث می شوند آب توسطمکنده ها مکیده شده و مجددا به جکوزی برگردد. توانو قدرت موتور های پمپ با یک دیگر متفاوت است و در قسمت پایه از لرزه گیربرخوردارند که باعث می شود پمپ هنگام کار کردن لرزش و صدا نداشته باشد.

جت و ماساژور جکوزی های خانگی چگونه عمل میکنند؟
در کل جت ها به منظور آن طراحی شده اند تا بتوانند با ایجاد امواج درون آب خاصیت ماساژ درمانی را برای فرد تا حدودی فراهم کنند. جت جکوزی ها آب را  با فشار زیاد به جکوزی وارد می کنند که در نهایت باعث ماساژ بدن می شوند.

موتور بلوئر یا جت کف جکوزی چیست؟

بلوئر عملکردی شبیه به ماساژور دارد. جت کف باعث می شود که در کف جکوزی هوادهی انجام شود و باعث ماساژ بدن شود. این جت کف ها با ایجاد هوا در بینآب باعث می شوند که آب با فشار زیاد به بدن برخورد کند. در واقع عملکرد بلوئر که در جکوزی های تیپ ۳ به بالا استفاده می شود مکش هوا و انتقال آن ها به ماساژور است.

روش خرید بهترین مارک وان جکوزی خانگی؟

برای خرید بهترین مارک و برند وان جکوزی خانگی ما در فروشگاه اینترنتی کالا118 بهترین برند ها را با لیست قیمت و عکس و ابعاد همراه با آپشن ها در اختیار شما قرار داده ایم تا به راحتی با مقایسه مدل ها و برند ها بهترین خرید را انجام بدهید برای خرید وان جکوزی خانگی روی لینک کلیک کنید.


0
۱۰ خرداد, ۱۳۹۹

نحوه صحیح استفاده از سونا بخار + کاملا تصویری

نحوه صحیح استفاده از سونا بخار

نحوه صحیح استفاده از سونا بخار

سونای بخار یکی از محبوب ترین فعالیت هایی است که آن را در استخرهای عمومی و منزل انجام می دهیم. برخی از افراد تنها به سبب علاقه و برخی دیگر برای استفاده از مزیت های آن، از سونای بخار استفاده می کنند. سونای بخار را هم می توان در استخرهای عمومی و هم در خانه با استفاده از ایجاد بخار، استفاده کرد. اگر می خواهید از فواید سونای بخار نهایت استفاده را ببرید، نکاتی که در ادامه آمده است را به کار ببرید. با کالا 118 همراه باشید تا نحوه صحیح استفاده از سونا بخار را فرا بگیرید:

طرز کار سونا بخار

طرز کار سونا بخار 

بدن از طریق دو روش سموم را از بدن تخلیه می کند. یکی از آنها با توسط کلیه ها و دیگری با استفاده از پوست انجام می شود؛ به همین دلیل است که ما عرق می کنیم. مهمترین فایده استفاده از سونا بخار دفع سموم است؛ در واقع ما برای عرق کردن و تحریک پوستمان است که از سونای بخار استفاده می کنیم.

اگر تنها مدت زمانی به اندازه 5 تا 20 دقیقه از سونا استفاده کنیم، بدن ما شروع به دفع سموم می کند. سونای فواید زیادی دارد. برای آنکه نهایت استفاده را از آن ببرید پیش زمینه آن، دانستن نحوه صحیح استفاده از سونا بخار است. برای این منظور باید اقداماتی را در سه مرحله انجام دهید. این سه مرحله شامل آماده شدن برای سونا، هنگام استفاده از سونا و بعد از آن است. با ما همراه باشید: 

روش صحیح استفاده از سونا بخار

مرحله اول: آماده شدن برای سونا بخار

نکاتی که پیش از سونا بخار باید انجام دهید برای فراگیری نحوه صحیح استفاده از سونا بخار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. قبل از آنکه بخواهید از سونا بخار استفاده کنید، خودتان را با اقدامات زیر آماده تر کنید. 

 • آب زیادی بنوشید

حتما تجربه اش را داشته اید که در استفاده از سونا بخار، عرق زیادی می کنید. همین عرق کردن سبب می شود تا اب زیادی از بدنتان دفع شود. پیش از استفاده از سونا بخار آب زیادی بنوشید تا بتوانید این کمبود را به بهترین شکل جبران کنید. 

 • بدنتان را بشویید

یکی از مهم ترین نکاتی که در نحوه صحیح استفاده از سونا بخار باید بدانید، تمیز کردن بدنتان است. پیش از استفاده از سونا بخار، مطمئن شوید که تمیز هستید و تمامی کثیفی هارا از منافذ پوستتان خارج کنید. اگر این کار را انجام ندهید، منافذ بسته می شوند و روند دفع سموم را بر هم می زنند. 

 • غذا نخورید

آیا تا به حال شنیده اید که می گویند پیش از استخر، غذا نخورید؟ در اینجا هم به طور مشابه قبل از استفاده کردن از سونای بخار، از غذا خوردن خودداری کنید. اگر این کار را انجام دهید ممکن است نفخ کنید و برای هضم شدن غذایتان، دچار مشکل شوید. اگر گرسنه هستید و نیاز به خوردن دارید می توانید از میوه ها یا وعده هایی کم و سبک استفاده کنید. 

 • حرکات کششی انجام دهید 

یکی از بهترین نکاتی که برای نحوه صحیح استفاده از سونا بخار باید بدانید، انجام دادن حرکات کششی است. پیش از آنکه به سونا بروید، مقداری بدنتان را کش دهید. این کار سبب می شود بدنتان سست شود و گردش خون بیشتری را در آن به جریان بیندازید؛ از این رو سموم با سرعت بیشتری از بدن دفع خواهند شد. 

راهنمای استفاده از سونا بخار

مرحله دوم: استفاده از سونا بخار 

پس از انجام دادن اقدامات قبل، شما آماده استفاده از سونای بخار هستید. در این مرحله هم مشابه قبل، باید اقداماتی را انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. 

 • دوش بگیرید 

پیش از آنکه وارد سونای بخار شوید، دوش بگیرید. دوش گرفتن سبب می شود تا بدنتان به دمای طبیعی خود برسد و سونا بخار تاثیر بیشتری بگذارد. پیشنهاد می کنیم که از دوش آبگرم استفاده کنید. دقت داشته باشید که آب آنقدر گرم نباشد که سبب عرق کردنتان شود. 

 • حوله بپوشید 

اگر برایتان مقدور است، از حوله در سونای بخار استفاده کنید. حوله سبب می شود که بیشتر عرق کنید و به روند کار سونای بخار کمک بیشتری بکنید. 

 • در حالت روحی آرامی باشید 

اگر می خواهید نکات نحوه صحیح استفاده از سونا بخار بهترین نتیجه را برای شما بیافریند، باید از لحاظ فکری آزاد و آرام باشید. افکار به طور مستقیم بر روی بدن و سیستم آن تاثیر می گذارند؛ اگر استرس داشته باشید یا نگران باشید، ممکن است روند عادی دفع سموم را به تاخیر بیندازید. تلفن همراهتان را خاموش کنید و تنها به لذت بردن از سونای خار فکر کنید. 

 • استراحت کنید 

هنگامی که در داخل سونای بخار هستید، بسته به سلیقه تان می توانید بنشینید یا دراز بکشید. مهم ترین نکته در این بخش آن است که آرامش خودتان را حفظ کنید و دور از هرگونه مشکلات باشید.

 • روی نفس کشیدنتان تمرکز کنید

برای آنکه از مزیت های سونا بخار برای روحیه تان هم بهره مند شوید، در هنگام استفاده از آن روی تنفستان تمرکز کنید. دم و بازدم عمیقی انجام دهید و خود را از استرس ها دور کنید. اگر توانایی مراقبه کردن دارید، در سکوت سونا بخار فضایی مناسب برای انجام این کار است. 

 • آب زیادی بنوشید 

قرار گرفتن در دمای بالای سونای بخار به حدی غیرمعمول دمای بدنتان را بالا خواهد برد و عرق زیادی خواهید کرد. یک بطری آب با خودتان ببرید و بنوشید. 

 • مدت زمان استفاده از سونا بخار  20 دقیقه می باشد

بیشتر از 20 دقیقه در سونای بخار نمانید؛ چرا که بدنتان دچار گرمای بیش از حد می شود و ممکن است کمی خطرناک باشد. اگر در زمانی کمتر از 20 دقیقه به هر دلیلی دچار سرگیجه، تهوع و یا ناراحتی شدید سریعا سونا را ترک کنید و به مکانی خنک بروید. 

مرحله سوم: بعد از سونا چه کنیم ؟

مرحله آخر نحوه صحیح استفاده از سونا بخار آن است که پس از آن چه نکاتی را رعایت کنیم. این قسمت آن جایی است که به نتیجه دلخواهتان می رسید، پس آن را جدی بگیرید. اقدامات زیر را حتما بعد از استفاده از سونا بخار انجام دهید: 

 • به آرامی خنک شوید 

از آنجایی که در سونا بخار در حرارت بالا قرار داریم، بعد از آن تمایل زیادی به قرار گرفتن در آب و هوای خنک داریم. این تمایل را نادیده بگیرید و اجازه دهید بدنتان با آب و هوای طبیعی به دمای عادی خود برگردد. سرد شدن یهویی بدن ممکن است آسیب هایی از جمله شوک یا لرزیدن را ایجاد کند. 

 • دوش بگیرید

دوش گرفتن یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید بعد از استفاده از سونا انجام دهید. دقت داشته باشید که این دوش گرفتن همراه با آب سرد نباشد. دمای آبی که از آن استفاده می کنید باید کم کم شما را به حالت طبیعی برگرداند. برای آنکه دوش گرفتن بعد از سونا را به درستی انجام دهید، می توانید با آب گرم شروع کنید و کم کم دمای آن را کم کنید. 

 • ریلکس کنید 

آخرین نکته در نحوه صحیح استفاده از سونا بخار ریلکس کردن است. برخی از افراد فکر می کنند که بعد از سونای خشک همه چیز تمام شده است و وقت آن فرا رسیده تا دوباره به زندگی پر از استرس باز گردند. بعد از سونای بخار ریلکس کنید و یا حتی بخوابید. به خودتان فرصت بدهید و این زمان را در آرامش سپری کنید. 

رلکس بعد سونا بخار

کلام آخر 

در نهایت باید بگوییم برای گرفتن بهترین نتیجه از نحوه صحیح استفاده از سونا بخار نیازی ندارید که حتما پول بلیط استخر بپردازید و از سونای بخار عمومی استفاده کنید. کابین سونا را می توانید به خانه تان ببرید و از فواید آن بهره مند شوید. اگر سری به سایت کالا118 بزنید، انواع مختلفی از کابین های سونا بخار از برندهای مختلف ایرانی و خارجی، همراه با قیمت هایی مقرون به صرفه آماده شده است. می توانید مدل های مختلف را با هم مقایسه کنید و با توجه به نیازتان اقدام به خرید کنید. راستی آیا می دانستید که در کالا118 کالا مستقیما از کارخانه به خانه تان می آید؟ 

سوالات متداول 

خلاصه مراحل صحیح استفاده از سونا بخار ؟

در داخل متن به طور کامل در مورد مراحل صحیح استفاده از سونا بخار توضیح داده شده است اگر بخواهیم به صورت خلاصه وار نام ببریم می شود گفت: 1) بایدها و نباید ها قبل استفاده از سونا بخار 2)چه کار هایی باید داخل کابین سونا انجام بدیم 3) کار هایی که باید بعد از سونا بخار انجام شود.

فواید استفاده از سونا بخار برای سلامتی ؟ 

دفع سموم یکی از مهمترین مزایای استفاده از سونای بخار است؛ اما این انتهای ماجرا نیست. استفاده متداول از سونای بخار به بهبود جریان خون، کاهش فشار خون، کاهش استرس و نگرانی، رفع گرفتگی بینی، سلامت پوست، ریکاوری بعد از ورزش، کاهش درد عضلانی و شل شدن عضلات، تقویت سیستم ایمنی و لاغری کمک بسیار زیادی می کند. 

رابطه ی سونای بخار و لاغری چگونه است؟ 

یکی از مهم ترین سوالاتی که درباره استفاده از سونای بخار مطرح می شود، رابطه آن با لاغری است. اگر پیش از استفاده از سونای بخار ورزش کنید، کمک بسیار زیادی به کالری سوزی بدنتان کرده اید. انجم حرکات کششی قبل از سونا که ذکر کردیم، برای همین موضوع کالری سوزی هم استفاده می شود. اگر ورزش کنید، رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و استفاده مستمر از سونای بخار داشته باشید، بهترین نتیجه را در لاغری خواهید گرفت.

از کجا کابین سونا بخار با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به لینک زیر از فروشگاه اینترنتی کالا118 انواع کابین سونا بخار تک نفری و دو نفری خرید کنید. کالا 118 نمایندگی رسمی فروش اینترنتی انواع وان جکوزی و کابین سونا می باشد که تمامی محصولات با گارانتی اصلی و پرداخت درب منزل می باشد.

فروش اینترنتی کابین سونا

فروش اینترنتی وان جکوزی خانگی


تمیز کردن شیشه کابین حمام را با کارآمدترین روش های روز

تمیز کردن شیشه کابین دوش

راهنمای تمیز کردن شیشه کابین دوش حمام

انجام کارهای خانه معمولا برای هیچ کس جذابیت ندارد و یکی از کابوس های هر خانم خانه داری، تمیزکاری است. امروز می خواهیم به بررسی تمیز کردن شیشه کابین حمام بپردازیم.

حمام یکی از آن بخش هایی که زیاد مورد استفاده اعضای خانواده قرار می گیرد و نظافت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. لکه های آب، رسوباتی که روی شیشه جمع می شود، مواد معدنی و … همه و همه آن قسمت هایی هستند که نیاز به شست و شو نظافت دارند. ادامه مطلب را با کالا118 همراه باشید؛ چرا که آموزش ساده ترین راهکارهای تمیز کردن شیشه کابین حمام پیش رویتان قرار دارد. 

پاک کردن رسوب آب از شیشه

پاک کردن رسوب آب از شیشه کابین دوش

رسوب آب یکی از بزرگترین مشکلاتی است که گریبان گیر کابین های حمام می شود. کابین هایی که شیشه ای هستند و در معرضی آب زیاد قرار می گیرند، اگر کیفیت ساخت آنها بالا نباشد، رسوبات و لکه ها روی آنها جمع می شود. بهترین راه برای پاک کردن رسوب آب از شیشه، تمیز کردن مستمر آن است. اگر شما تمیز کردن شیشه کابین حمام را در اولویت های خود قرار دهید دیگر با کدری و رسوبات روی شیشه مواجه نخواهید شد. 

اگر در حال حاضر این مشکل را دارید و به دنبال پیدا کردن راه حلی برای پاک کردن رسوب آب از شیشه هستید، شوینده ها و تمیز کننده های موجود در بازار بهترین انتخاب پیش رویتان هستند. شوینده های مخصوص رسوب آب را تهیه کنید و از آنها محلولی رقیق درست کنید. سپس اقدام به از بین بردن رسوب و لکه ها بکنید و بهترین نتیجه ممکن را شاهد باشید. 

پاک کردن جرم شیشه

پاک کردن جرم شیشه کابین دوش

یکی دیگر از مشکلات افرادی که دوردوشی شیشه ای حمام دارند، جرم های موجود روی آن است. اگر کابین شیشه ای حمام شما دارای جرم شده است؛ یا آبی که از آن استفاده می کنید سخت است و یا زیاد از صابون استفاده می کنید. 

بهترین راهی که می تواند از برای پاک کردن جرم شیشه به شما کمک کند، پیشگیری از وقوع آن است. اگر جنس شیشه ای که در کابین حمام شده به کار رفته باشد از کیفیت بالایی برخوردار باشد و همچنین یراق آلات هم مرغوب باشند، دیگر با جرم گیری های شیشه مواجه نمی شوید. 

در نهایت هم بهترین راهکار برای پاک کردن جرم شیشه استفاده از شوینده ها هم است. مانند روش قبل باید محلولی رقیق درست کنید و اقدام به از بین بردن جرم ها بکنید. 

تمیز کردن شیشه کابین حمام

راهکارهایی برای تمیز کردن شیشه کابین حمام 

در ادامه شما با راهکارهایی ساده برای تمیز کردن شیشه کابین حمام مواجه می شوید. پیشنهاد می کنیم در هر کدام از مراحل اگر نیاز به استفاده از دستمال یا اسفنجی نرم پیدا کردید، پارچه میکروفایبر اولویت شما باشد. این پارچه ها از جمع شدن املاح روی شیشه خمامتان جلوگیری می کند. همچنین دستمال های میکروفایبر برای از بین بردن لکه های آب و جرم ها موجود روی شیشه بهترین انتخاب پیش رویتان هستند. خب حالا این راهکارها چه هستند؟ 

نظافت شیشه حمام به صورت مستمر 

همان طور که گفتیم، پس از آنکه یک بار به صورت عمیق و اصولی تمیز کردن شیشه کابین حمام را انجام دادید؛ هر روزه یک تمیزکاری سطحی داشته باشید. این کار از هر گونه آلودگی و کثیفی روی شیشه حمام شما جلوگیری می کند و دیگر نیازی به استفاده از شوینده ها ندارید. 

استفاده از شوینده های خانگی 

استفاده از شوینده های بیرون ممکن است ما را زودتر به نتیجه برساند، اما نه تنها مقرون به صرفه نیستند بلکه شیمیایی هم هستند و ممکن است به سلامتی ما آسیب بزند. از این رو جایگزین کردن آن با شوینده های خانگی بهترین انتخاب است. برای آنکه اسپری ای از شوینده های خانگی درست کنید، لازم است نصف یک لیوان کوچک پر اکسید هیدروژن، الکل طبیعی، یک قاشق مایع ظرف شویی و یک قاشق پودر ظرف شویی فراهم کنید. این مواد را در بطری اسپری باهم ترکیب کنید و آب را هم به آن اضافه کنید. دقت داشته باشید که موادی که تهیه کرده اید باید بدون کف کردن با هم مخلوط شوند. شوینده خانگی شما آماده استفاده است! 

تمیز کردن شیشه فرسوده حمام 

ممکن است در شرایطی قرار داشته باشید که زمان زیادی از عمر کابین شیشه ای حمامتان گذشته باشد و فرسوده شده باشد. در این حالت شما نیاز به نظافت اصولی و عمیق تری دارید. اگر نسبت به تمیز کردن شیشه کابین حمام بی تفاوت باشید، شاهد تجمع جرم ها و کپک ها خواهید بود. 

 کار شما ممکن است کمی سخت تر باشد؛ چرا که هر روزه باید به صورت عمیق تمامی محوطه ها و شیشه ها را تمیز کنید. 

ماده شوینده تان را روی اسفنجی بریزید و کار تمیز کردن را شروع کنید. در آخر هم می توانید به وسیله آب گرم یا سرکه شیشه حمام را مورد شست و شو قرار دهید. توجه داشته باشید که شوینده کف نکند زیرا در این صورت کارتان سخت تر خواهد شد. 

فروشگاه اینترنتی کالا118 نمایندگی فروش انواع کابین دوش 

اگر حوصله تمیزکاری شیشه حمام به صورت عمیق و اصولی را ندارید، جایگزین کردن آن بهترین و راحت ترین کار است. قسمت های مقرون به صرفه سایت کالا 118 هر فردی را تشویق به خرید و نو کردن تجهیزات خانه دارد. خوشبختانه این محصولات در زمینه سرویس حمام هم ارائه می شوند و مستقیما از کارخانه، درب منزل تحویل می گیرید. 

این محصولات شامل وان جکوزی خانگی، وان حمامی ساده، وان جکوزی لاکچری، دوردوشی و یا پارتیشن شیشه ای، زیردوشی حمام، سردوش، پنل دوش، سونا خشک و … هستند. تنها لازم است سری کوچک به سایت کالا 118 بزنید و از مشخصات تمامی محصولات همراه با قیمت مطلع شوید. 

مزیت خرید از فروشگاه اینترنتی کالا118 

مزیت خرید از کالا118 آن است که چندین روش برای پرداخت از جمله پرداخت درب منزل وجود دارد. انتخاب ها و محصولات موجود در سایت از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. محصولات در قالب بهترین برندهای موجود ایرانی و خارجی ارائه می شود. اگر خوش شانس باشید، گاهی محصولات از تخفیف ها و فروش ها فوق العاده بهره مند می شوند و می توانید با قیمتی بسیار پایین تر، محصول مد نظرتان را خریداری کنید. 

اگر در زمینه تمیز کردن شیشه کابین حمام تجربه ای دارید، در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. 

سوالات متداول

چرا شیشه کابین دوش جرم و رسوب می گیرد؟

رسوب آب یکی از بزرگترین مشکلاتی است که گریبان گیر کابین های شیشه ای حمام می شود. با توجه به سختی زیاد آب و کیفیت پایین بعضی از شیشه ها جرم ، رسوب و لکه ها آب روی شیشه جمع می شود. بهترین راه برای پاک کردن رسوب آب از شیشه، تمیز کردن مستمر آن است. اگر شما تمیز کردن شیشه کابین حمام را در اولویت های خود قرار دهید دیگر با کدری و رسوبات روی شیشه مواجه نخواهید شد. 

چگونه رسوب و جرم آب را از شیشه تمیز کنیم؟

استفاده از شوینده های آماده  ممکن است ما را زودتر به نتیجه برساند، اما نه تنها مقرون به صرفه نیستند بلکه شیمیایی هم هستند و ممکن است به سلامتی ما آسیب بزند. از این رو جایگزین کردن آن با شوینده های خانگی بهترین انتخاب است همانطور گه در متن مقاله اشاره شد می توانید با یکی از روش های گفته شده به ساده ترین روش این جرم ها را تمیز کنید.

از کجا دوردوشی شیشه ای با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنیم؟

شما می توانید از فروشگاه اینترنتی کالا118 انواع سایز های دوردوشی و کابین دوش حمام را با کیفیت عالی و بهترین قیمت بدون واسطه مستقیم از کارخانه خرید کنید. برای خرید روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید کابین دوش شیشه ای 


نکاتی که قبل از انتخاب حمام شیشه ای باید بدانید

حمام شیشه ای و دوردوشی

حمام شیشه ای و پارتیشن دوش 

با خود فکر کنید که وارد حمام خانه خود شده اید و برای تمیز شدن حمام می کنید حالا پس از حمام مجبور هستید که تمام فضای حمام را بشویید خب قطعا خسته می شوید و اگر این کار را نکنید بعدا با نتیجه تعفن انگیزی روبه رو خواهید شد اما در کل بهتر است بدانید که دیگر زمان آن فرا رسیده است تا استفاده از حمام های دیوار کشیده و کاشی و سرامیکی را کنار بگذارید و یک فضای بسیار کوچک را برای حمام کردن از نوع شیشه یا همان پارتیشن دوش انتخاب کنید در ادامه با راهنمای انتخاب حمام شیشه ای یا همان دوردوشی شیشه ای و مزایای استفاده از آن با ما همراه باشید. 

برای خرید دوردوشی حمام شیشه روی لینک روبرو کلیک کنید. https://www.kala118.com/partion-van

برای راهنمای رایگان خرید حمام شیشه ای با شماره 09194109168 تماس بگیرید.

حمام شیشه ای دوردوشی شیشه ای و مزایای آن 

شاید در  وهله اول با خود فکر کنید که استفاده از حمام شیشه ای یا همان دوردوشی برای خانواده هایی که جمعیت زیادی دارند مناسب نیست اما این طرز فکر را کنار بگذارید و و به هیچ عنوان نگران این نباشید که کسی شما را از پشت شیشه ها ببیند چرا که بخار آب به سرعت شیشه های حمام را در بر میگیرد و تا انتهای حمام کسی شما را نخواهد دید از طرفی در برخی از شیشه های حمام شیشه ای مدل های مات به کار برده می شود که تا حد بسیار زیادی این مشکل را حل می‌ کند. 

راحتی تمیز کردن حمام و پارتیشن دوش شیشه ای 

شما برای تمیز کردن حمامی که دکور کاشی و سرامیک دارد نیاز دارید که حداقل نیم ساعت وقت بگذارید اما حمام شیشه ای این مشکل را حل کرده و در کمترین  زمان ممکن برای شما شرایطی را ایجاد می کند که به سرعت شیشه ها را پاک کنید. از طرفی شیشه های موجود در این نوع حمام طوری طراحی شده اند که تا حد امکان لک نمی گیرند حتی اگر هم لک بگیرند در وهله اول با فشار آب و در وهله دوم با یک دستمال کشی ساده تمیز می شوند و نیازی به مواد شوینده و ضد عفونی کننده ندارند. 

راهنمای انتخاب کابین دوش شیشه ای

حمام مستر و کاربرد های آن

 منظور از حمام مستر چیست؟ اگر تا به امروز با حمام مستر آشنا نشده ابد با ما همراه باشید تا با حمام‌ مستر بیشتر آشنا شوید. قطعا یک بار هم که شده هنگام دید و بازدید منازل مختلفی که برای اجاره یا خرید به ان ها سر سرزده اید با کلمه ی اتاق مستر و ظاهر اتاق مستر آشنا شده اید. اما اتاق مستر اتاقی است که نسبت به سایر اتاق ها بزرگ ‌تر است و پدر مادر ها و یا زوجین در آن اتاق مستقر هستند. چیدمان و طراحی این اتاق با سایر اتاق ها متفاوت است‌. 

معمولا اتاق مستر یک حمام دارد که به ان حمام مستر گویند. حمام مستر مناسب برای زمانی است که پس از یک روز سخت کاری نیاز به یک محیط پر از ارامش دارید حمام مستر اتاق شما این شرایط را فراهم می کند که بتوانید ریکاوری شوید. حمام مستر بخش های بسیار خاص و مهمی دارد.

دکور حمام مستر نیز متفاوت است برای مثال در حمام مستر از زیباترین روشویی های کابینی استفاده می کنند حتی دوش های کابین و وان های جکوزی نیز در سرویس مستر وجود دارند که یک حس ریلکس را به شما هدیه می دهد. بنابراین امروزه یکی از به روز ترین طراحی ها داشتن حمام مستر در دکوراسیون و نقشه اپارتمان ها است. 

انواع پارتیشن دوش و حمام شیشه ای

  به راهنمای انتخاب حمام شیشه ای و مزایای استفاده از آن برای انواع حمام شیشه ای توجه کنید. قطعا تا به حال با مشاهده انواع حمام های شیشه ای با نوع شیشه های ان نیز اشنا شده اید و هنگام خرید حمام شیشه ای باید توجه داشته باشید که مهم ترین قطعه در این نوع حمام، شیشه است که باید تمام دقت خود را به کار بگیرید تا بتوانید بهترین حمام شیشه را انتخاب کنید‌ معمولا شیشه های حمام انواع مختلفی دارند. معمولا شیشه حمام به دو صورت ریلی و لولایی استفاده می شود. معمولا حمام های شیشه ای در مدل های فریم دار و فریم لس یعنی بدون فریم ساخته می شوند. 

حمام شیشه ای فریم دار

1. حمام شیشه ای فریم دار

 راهنمای انتخاب حمام شیشه ای و مزایای استفاده از آن  می گوید: یکی از زیبا ترین حمام های شیشه ای حمام با  شیشه فریم دار است که یک چهار چوب منظم و مرتب دارد. در کشور ما بیشترین میزان فروش حمام شیشه ای متعلق به حمام شیشه ای فریم دار است. شیشه حمام فریم دار به صورت ریلی نصب می شود کابین دوش در این مدل فریم دارد و تا حد زیادی از این که آب به بیرون نشت کند جلوگیری می کند. معمولا در این نوع حمام با چنین شیشه ای نیازی به پایه های سنگی یا لبه های سنگی نیست اما طراحان و کارشناسان ایرانی به منظور تاکید و دقت بیشتر این لبه سنگی را ایجاد می کنند. معمولا شیشه فریم دار در ایران به شکل های ال مانند ، ریلی ، صاف و گرد طراحی می شوند. 

حمام شیشه ای فریم لس

2. حمام شیشه ای فریم لس یا همان بدون فریم

از نظر راهنمای انتخاب حمام شیشه ای و مزایای استفاده از آن در مقابل حمام فریم دار حمام فریم لس موجود است که بسیار بیشتر از حمام شیشه های فریم دار زیبا ست و تا حدی شیک و لوکس به نظر می رسد که اکثر طرفداران حمام شیشه ای را به خود جلب می کند و می توان گفت تا حدودی رقیب شیشه های فریم دار به شمار می آید. این مدل به دلیل نداشتن فریم آب بندی مناسبی هم چون فریم دار ندارد و برای طراحی ان نیاز به لبه سنگی می باشد از طرفی شیشه ای که این کار دارد 8 الی 10 میل و نشکن است. حمام شیشه ای بدون فریم به صورت لولایی نصب می شود و در مدل های صاف و ال شکل و گرد طراحی می شود. 

راهنمای انتخاب نوع حمام و پارتیشن دوش شیشه ای

در وهله اول برای انتخاب شیشه حمام بهتر است به سایز حمام خود دقت کنید اگر حمام شما کوچک است از شیشه های گرد و اگر بزرگ است از شیشه های مستطیل استفاده کنید. بنابراین نوع شیشه با توجه به سایز حمام تهیه می شود‌. 

در وهله بعدی می توانید از دو نوع شیشه ریلی و لولایی برای حمام شیشه ای استفاده کنید فقط باید توجه داشته  باشید که در صورت استفاده از درب لولایی فضای کافی را داشته باشید. 

هنگام استفاده از حمام های مربع و مستطیل شکل باید دقت کنید که استفاده از کابین در دور ترین نقطه از  درب حمام زیبا تر است.

اگر از کابین های گرد استفاده می کنید بهتر است ان ها را رو بروی درب ورودی قرار دهید که جلوه زیباتری به حمام می بخشند. 


مزایای استفاده از وان جکوزی ( 6 مزیت معجزه آسا که باید بدانید)

فواید وان جکوزی

مزایای استفاده از وان جکوزی

استفاده از خواص درمانی آب گرم یکی از قدیمی ترین روش هایی هست که مردم آن را به کار می گیرند. اگر سری به استخرهای عمومی بزنید، با افراد زیادی مواجه می شوید که تنها به خاطر استفاده از فواید درمانی آب گرم به آنجا آمده اند. برخی دیگر هم از منابع طبیعی موجود، مانند چشمه های آبگرم طبیعی استفاده می کنند.

دسترسی به استخرها و منابع آبگرم طبیعی شاید همیشه آسان نباشد؛ از این رو وان جکوزی ها امکان شبیه سازی آن را در خانه ایجاد کرده اند. وان جکوزی ها، تنها برای استحمام به کار نمی روند، بلکه خواص بسیار زیادی دارند که هر فردی را ترغیب به خرید وان جکوزی می کند. با کالا118 همراه باشید تا با بهترین مزایای استفاده از وان جکوزی آشنا شوید: 

تعریف وان جکوزی

تعریف وان جکوزی حمام

پیش از آنکه بخواهیم به مزایای استفاده از وان جکوزی بپردازیم، خوب است تعریف درستی از این محصول داشته باشیم. وان جکوزی یعنی چه؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما در قالب یک محصول، هم از امکانات وان خانگی و هم جکوزی بهره مند می شوید. وان جکوزی، وانی است که در آن جت های خروج آب یا همان ماساژور ها وجود دارد. این جت ها به سریع خارج شدن آب، کمک می کنند. 

فرق وان ساده با وان جکوزی دار؟

وان جکوزی ها دارای امکانات مختلفی هستند و مزایای بسیار بیشتری از یک وان معمولی را در اختیار شما می گذارند. وان های جکوزی دار دارای موتور و انواه ماساژور ها هستند و این ماساژورها به کاهش استرس و آرامش بیشتر فرد، کمک می کنند. همچنین این ماساژورها، در بهبود کیفیت خواب هم بسیار تاثیر گذارند. در کنار این امکانات ویژه، خواص فوق العاده دیگری هم دارند که در ادامه با آنها آشنا می شوید. 

فواید وان جکوزی برای سلامتی 

فرق وان ساده با وان جکوزی دار؟

 • وان جکوزی و کاهش درد عضلات 

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از وان جکوزی، کمک آن به کاهش دردهای عضلانی است. حتما این تجربه را داشته اید که قرار گرفتن در آب گرم، بدن شما را آرام می کند. تنها صرف چند دقیقه در وان جکوزی تا حد بسیار زیادی، شما را از دردهای عضلانی دور می کند. هنگامی که شما در آب گرم وان قرار می گیرید، بدن هم شروع به گرم شدن می کند و سبب افزایش گردش خون می شود. افزایش جریان خون در بدن، در نهایت منجر به رقیق شدن رگ ها و پایین آمدن فشار خون می شود. همین کاهش فشار خون باعث می شود، جریان خون در نواحی مورد نیاز عضلات بیشتر حضور داشته باشد. 

 • وان جکوزی و کاهش استرس

وان جکوزی به شما کمک می کند تا فشارها از بخشی از عضله های بدنتان برداشته شود و به آرام بیشتری برسید. همین کاهش درد، در نهایت منجر به کاهش استرس هم می شود. اگر ورزش می کنید یا در معرض دردهای عضلانی هستید، خرید یک وان جکوزی بهترین پیشنهاد ممکن برای شما است. 

فواید وان جکوزی برای سلامتی بدن

 • فواید وان جکوزی برای دیسک کمر 

کمر درد و دیسک کمر، یکی از بزرگترین مشکلاتی است که اغلب مردم دنیا با آن دست و پنجه نرم می کنند. کمر درد مشکلی است که نه تنها از خود ناحیه کمر بلکه به دلایل مختلف دیگری مانند آسیب ها، پوکی استخوان، دیسک شکم و … به وجود می آید. اگر مراجعه ای به دکتر برای کمر درد و دیسک کمر داشته باشید، شما را ملزم به استفاده از داروها و آزمایش های مختلف می کنند. این در حالی است که وان جکوزی می تواند، تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش درد شما داشته باشد. 

 • تاثیر سرما درمانی و گرما درمانی بر کمر درد

استفاده از سرما درمانی و گرما درمانی، دو روش موثر برای کمر درد و دیسک کمر است. این در حالی است که تاثیرات آب گرم بسیار بیشتر است. آب گرم آرامش را به عضلات شما بر می گرداند و به کاهش اسپاسم انها کمک زیادی می کند. همان طور که در مورد قبل گفتیم، استفاده از وان جکوزی گردش خون را در بدن شما بالا می برد و همین موضوع سبب می شود تا به بافت های آسیب دیده کمر و عضلاتتان کمک زیادی بشود. 

اگر از درد در ناحیه کمرتان رنج می برید، خوب است بدانید که بیمارانی که با استفاده از خواص آبگرم درمان شده اند پیشرفت بسیار بهتری از خودشان نسبت به داروها نشان داده اند. 

 • تاثیر وان جکوزی بر لاغری و کاهش وزن

یکی دیگر از پرطرفدارترین مزایای استفاده از وان جکوزی  ، کمک آن به لاغری است. البته لازم به ذکر است که افرادی از این مزیت بهره مند می شوند، که به طور مرتب از وان جکوزی استفاده کنند. قرار گرفتن بدن شما در آب گرم سبب می شود تا رگ های خونی تان، گشاد شود و آرامش را به پوست و ماهیچه هایتان هدیه بدهد. فشار خون را پایین می آورد و ضربان قلب شما را افزایش می دهد. این مانند شبیه سازی ورزش کردن است که در نهایت به لاغری شما کمک می کند. 

 • تاثیر وان جکوزی به بهبود خواب 

برای افرادی که دچار اختلال در خوابیدن هستند، استفاده از وان جکوزی یکی از بهترین انتخاب های پیش رو است. آرامشی که استفاده از آبگرم به شما می دهد، تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت خوابتان دارد. همچنین خوب است بدانید بدن حدود 2 ساعت قبل از اینکه بخواهید بخوابید، شروع بع سرد شدن می کند. برای آنکه بتوانید سریعتر و با کیفیت تر بخوابید، باید دمای بدن را در این مدت زمان بالا ببرید. اگر دو ساعت قبل خواب، تنها 20 دقیقه در آبگرم وان جکوزی بدنتان را خیس کنید، از نتیجه آن بر روی خوابتان شگفت زده خواهید شد! 

 • تاثیر وان جکوزی و کاهش فشار خون 

کاهش فشار خون یکی از مزایای استفاده از وان جکوزی است که ممکن است شامل همه نشود. 10 دقیقه استفاده از وان جکوزی می تواند کمک زیادی به کاهش فشار خون شما بکند، اما این موضوع دارای شرایطی است و برای همگان قابل استفاده نیست. برای افرادی که دارای فشار خون بسیار بالا هستند، استفاده از آبگرم پیشنهاد نمی شود. همچنین این افراد نباید از آب سرد و گرم به فاصله های زمانی کوتاه استفاده کنند. 

فواید وان جکوزی برای سلامتی

چطور وان جکوزی خرید کنیم؟

تا اینجا تنهای برخی از مزایای استفاده از وان جکوزی را بررسی کردیم. از هر طرف که به این محصول نگاه کنید، دلیل خوبی برای خرید آن پیدا می شود. اگر قصد خرید وان جکوزی را دارید، می توانید از محصولات کالا118 استفاده کنید. اما چرا ما را انتخاب کنید؟ 

محصولات کالا118 با قیمتی مقرون به صرفه و تنوع بالا ارائه می شوند. همچنین این محصولات در انبار یا مغازه های فروش نیستند، بلکه وان جکوزی را مستقیما از کارخانه به خانه می برید. تنها کافی است روی لینک زیر کلیک کنید. 

https://www.kala118.com/jacuzzi

چرا بعد از استفاده از جکوزی سر درد می شویم؟ 

برخی از افراد بعد از استفاده از جکوزی، دچار سر درد می شوند. این موضوع اصلا دلیلی برای صرف نظر از خرید وان جکوزی نیست. چرا که دلیل آن اختلاف دمای هوای بیرون و آب و کمبود آب بدنتان است. همچنین فشار خون بالا هم در این سردرد بی تاثیر نیست. با رعایت کردن می توانید آن را مهار کنید. 

نکات ایمنی برای استفاده از وان جکوزی ها چه هستند؟ 

هرگز و تحت هیچ شرایطی اجازه استفاده کودکان از آب داغ را نباید بدهید. کودکان تنها می توانند بر روی لبه آن بشینند؛ در غیر این صورت خطراتی آنهارا تهدید می کند. در کنار وان جکوزی نباید وسایل برقی وجود داشته باشد. همچنین اگر از دارو استفاده می کنید، از عدک تعارض آن با جکوزی مطمئن شوید. نکات بهداشتی هم باید در استفاده از این محصول رعیت شوند. تنها با کمی جست و جو می توانید درباره جزئیات این نکات بیشتر مطلع شوید. 

سوالات متداول در مورد وان جکوزی

آیا وان جکوزی باعث بهبود دیسک کمر می شود؟

استفاده از وان جکوزی برای کمردرد ایده آل هستند زیرا آب گرم باعث گردش خون بهتر در بدن می شود و این امر به بهبودی کمر درد و دیسک کمر کمک می کند. هیدروتراپی یا همان آب درمانی با جکوزی باعث کاهش فوری درد کمر می شود.

آیا استفاده از وان جکوزی باعث  لاغری و کاهش وزن می شود؟

اگر فکر می کنید فقط با نشستن داخل وان جکوزی لاغر می شوید سخت در اشتباه هستید زیرا موقع استفاده از وان جکوزی فقط %3 بیشتر از زمان  نشستن روی نیمکت کالری می سوزانید ولی این به آن معنی نیست که وان جکوزی به لاغر شدن و کاهش وزن کمک نمیکند!!  استفاده از وان جکوزی باعث کاهش استرس می شود که این خود باعث کاهش وزن و لاغری می شود.زیرا استرس باعث تولید هورمونی به نام کورتیزول می شود که این هورمون به نوعی با ایجاد هوس غذا های پرچرب و شور باعث ایجاد چربی در جلوی شکم می کند.

چطور وان جکوزی خرید کنیم؟

شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی کالا118 انواع مدل وان جکوزی ها را با آپشن ها و تیپ های مختلف مشاهده و خرید کنید. برای مشاهده بهترین قیمت وان جکوزی ها روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید وان جکوزی خانگی

قیمت وان حمامی

فواید استفاده از سونا بخار و جکوزی کاملا علمی

فواید استفاده از کابین سونا بخار

فواید و مزایای استفاده از کابین سونا بخار و جکوزی

سونا بخار چیست؟

قطعا تا به حال هنگامی که به استخر رفته اید یک بار هم که شده سونا بخار را تجربه کرده اید. مزایای استفاده از کابین سونا بخار بسیار زیاد اند که در ادامه آن ها را توضیح خواهیم داد.

منظور از سونا بخار چیست؟ سونا بخار یک محفظه در بسته که با بخار آن را گرم می کنند. دمای این گرم شدگی می تواند متفاوت باشد و در نهایت تا ۱۱۰ درجه فارنهایت تنظیم می شود‌. حتما این را تجربه کرده اید که با ورود به سونا بخار زمانی که بخار آب وارد بینی و ریه شنا می شود تا چه حد احساس خوبی دارید. بنابراین استفاده از یک محیط مرطوب آن هم بخار  تجربه دل انگیزی برای نفس کشیدن به شما می دهد. 

 سونا بخار چیست؟

تفاوت سونا بخار و سونا خشک در چیست؟

همه ی شما فرق سونا بخار را در ظاهر دیده اید و قطعا یک بار هم که شده هر کدام از سونا ها را تجربه کرده اید و بنا به سلیقه خود به یکی و یا هر دوی آن ها علاقه مند شده اید. هر دو سونای خشک و بخار برای سلامتی بسیار مفید اند. علاوه بر آن سونا بخار را با بخار و سونا خشک را با کوره ها گرم می کنند‌. 

فرق سونا بخار و خشکفرق سونا بخار و خشک

کار شما در این دو نوع سونا این است که روی سکو بنشینید و نفس بکشید که هم برای بدن شما مفید است و هم این که برای لاغری بسیار مفید است. نکته دقیق تر و قابل توجه این است که  سونا خشک را با استفاده از سنگ ها و ذغال های مخصوص گرم می کنند که هیچ ضرری برای سلامتی ندارد بلکه مفید هم هست. در سونا بخار نیز یک دستگاهی وجود دارد که آب را می جوشاند و بخار تولید می کند. مزایای استفاده از کابین سونا بخار کاملا به صورت علمی ثابت شده است. 

 سونا بخار برای سلامتی

آیا سونا بخار برای سلامتی مفید است؟

به نظر شما این امکان وجود دارد که سونا برای سلامتی مضر باشد؟ خیر به هیچ وجه این امکان وجود ندارد خصوصا سونا بخار که اکثر متخصصان برای خانم ها و آقایان سن بالایی که بیماری های قلبی و ریوی دارند سونا بخار را تجویز می کنند. هر چیزی که به شما احساس خوبی بدهد در نتیجه برای سلامتی شما مفید است. سونا بخار نیز یکی از اتاق هایی است که با ورود به آن حس بسیار خوبی به بدن دست می دهد و آدم دوست دارد تند تند نفس بکشد و این هوای خوب و تازه را وارد شش های خود کند. شما حتی می توانید مزایای استفاده از کابین سونا بخار را با استفاده سونا بخار در ویلای خود متوجه شوید. 

فواید سونا بخار برای پوست

مزایای استفاده از کابین سونا بخار و جکوزی چیست؟

شما می توانید در هر شرایطی برای بهبود بیماری های مختلف خود از سونا بخار وجکوزی استفاده کنید. مزیت سونا بخار برای همه ما مشخص است چرا که در درمان خیلی از بیماری ها نقش به سزایی دارد. با بیماری هایی که سونا بخار باعث درمان و کاهش روند  تشدید آن می شود آشنا شوید:

کاهش استرس 

کاهش فشار خون

بهبود فشار خون

جلوگیری و رفع گرفتگی بینی 

بهبود روند جریان خون

جلوگیری از اضافه وزن

کالری سوز

شل کردن عضلات

سلامت پوست

شل کردن عضلات و تقویت سیستم ایمنی که در ادامه و بخش بعدی روند بهبود این سیستم های بدن را  به طور کامل تری توضیح خواهیم داد. 

فواید استفاده از کابین سونا بخار و جکوزی در کاهش وزن

بررسی و مطالعات به دست آمده نشان داده اند که هنگام قرار گرفتن در سونا بخار میزان ضربان قلب و جریان خود بیشتر می شود بنابراین از گرفتگی رنگ ها جلوگیری کرده و خون با قدرت بیشتری پمپاژ می شود  وجود خون به میزان بالا نیز اکسیژن مناسب بدن را فراهم می کند. گفته می شود که ورزش همراه با افزایش ضربان قلب است بنابراین به راحتی می توان با استفاده از سونا بخار وزن کم کرد و از مزایای استفاده از کابین سونا بخار بهره مند شوید. 

محدودیت هایی که برای استفاده از سونا بخار در نظر گرفته شده است.

چه راهی بهتر از درمان بیماری ها با سونا بخار؟

همان طور که از خواص و ویژگی های سونا بخار سخن گفتیم در عین حال سونا بخار باعث ایجاد برخی مشکلات نیز می شود اما بهتر است بدانید که میزان این مشکلات خیلی کمتر از مزایای کابین سونا بخار است. اما به هر حال ما در این مقاله قصد داریم به شما در مزایای استفاده از کابین سونا بخار کمک کنیم و راه حل هایی را به شما آموزش دهیم که به شما کمک می کند سونا بخار را استفاده کنید یا خیر؟ پیشنهاد ما این است که حتما سونا بخار بروید و اگر مقدور هستید کابین سونا بخار را برای خود تهیه کنید. چه راهی بهتر از درمان بیماری ها با سونا بخار؟

با توجه به ویژگی های فراوان سونا بخار برای سلامتی مفید است اما‌ گاهی اوقات ما انسان ها عادت داریم که از هر چیزی استفاده بی نهایت را داشته باشیم در این صورت در استفاده مکرر و بی رویه سونا بخار ضرر هایی برای سیستم بدنی اتفاق می افتد. پس در وهله اول توجه کنید که استفاده از کابین سونا بخار را محدود کنید. ما گفتیم که سونا بخار با استفاده از بخار گرم گرم می شود اما نکته ای که در این سخن وجود دارد این است که بخاری که تولید شده است در آن حد گرم نیست که بتواند میکروب ها و انواع باکتری ها را از بین ببرد.

 از طرفی گاهی اوقات برخی از میکروب ها برای رشد خود به محیط مرطوب نیاز دارند و چه بسا در سونا بخار این شرایط برای رشد این میکروب ها فراهم شود. استفاده از سونا بخار به تنهایی نمی تواند جایگزین ورزش شود درست است که لاغر کننده و شل کننده عضلات است اما هر چیزی به جای خود. سونا بخار معمولا ضربان قلب شما را بالا میبرد بنابراین اگر بیماری های خیلی خاص دارید باید با پزشک خود مشورت کنید. از طرفی خانم های باردار و یا کسانی که تازه جراحی کردند محدود به ورود به سونا بخار هستند و تنها با مشورت پزشک خود می توانند از مزایای استفاده از کابین سونا بخار بهره مند شوند. 


فواید و مضرات سونا خشک

فواید و مضرات سونا خشک

فواید و مضرات سونا خشک

بدون شک تا به حال همه شما سونا خشک را تجربه کرده اید. اما آیا همیشه مزایای استفاده از کابین سونا خشک را می دانستید؟ حتی شاید گاهی برخی از شما علاقه ای به سونا خشک نداشته اید و بدون توجه ان را رها کرده اید. اما ما در این مقاله سعی داریم ویژگی های مختلف سونا خشک را به شما آموزش دهیم تا با خواندن این مطالب علاقه شما به سونا خشک زیاد شود و اطلاعاتی را در رابطه با این سونا پیدا کنید که هیچ گاه آن ها را نمی دانستید.

فواید کابین خشک

سونا خشک و کاربرد هایش

سونا خشک اتاقکی است که تمامی اجزای آن از چوب تهیه شده است  و در قسمتی از آن چوب ها و یا هیتر های گرم‌ کننده برای گرم کردن فضای اتاق قرار داده شده است. 

معمولا میزان گرمایی که برای کابین سونا خشک در نظر گرفته شده است بین ۴۵ تا ۷۰ درجه سانتی گراد است. اما به نظر شما چرا محیط اتاق سونا خشک از چوب ساخته شده است؟ اول این که دمای اتاقک و یا کابین سونا خشک بسیار بیشتر از چیزی است که به نظر می رسد. از طرفی تنها چیزی که در برابر دمای بسیار زیاد مقاوم است چوب بوده و استفاده از متریال دیگر در سونا خشک پاسخ گو و مقدور نیست. شما در سونا خشک بر روی سکوهایی  از جنس چوب می نشیدنید و تنها کاری که انجام می دهید نفس می کشید.

سونا خشک و کاربرد هایش

 برای احساس راحتی در چنین فضای فقط چوب کاربرد دارد مثلا با خود فکر کنید که اگر در کابین سونا خشک از فلز استفاده شود چه اتفاقی می افتد؟ اول این که فلز رسانای خوبی است و قطعا شما با اولین قدم خواهید سوخت. دوم این که سطح فلز جلا داده شده است و باز هم شما با اولین قدم خیس خود درون اتاقک سونا خشک به زمین خواهید افتاد بنابراین چوب به دلیل ویژگی هایی که دارد مناسب تر است. با ما همراه باشید تا مزایای استفاده از کابین سونا خشک را به شما معرفی کنیم. 

مزایای استفاده از سونا خشک 

به طور کلی با توجه و تکیه بر علم دانشمندان به این موضوع دست یافته اند که افرادی که در محیط های سرد زندگی می کنند بیشتر مبتلا به بیماری های قلبی هستند. کشوری مثل فنلاند که ۷ ماه از سال را در زمستان و برف سپری می کند تعداد افرادی با بیماری های قلبی فراوانی دارد. بدین ترتیب شاید بتوان گفت که سونای خشک راه حل بسیار مناسبی برای این افراد در این کشور ها می باشد. دلیل استفاده از این جمله در این بخش این است تا مزایای استفاده از کابین سونا خشک مشخص شود. در کل باید گفت که سونا خشک برای بیماری قلبی راه حل بسیار مناسبی است.

سونا خشک و لاغری

چه کسانی نباید از سونا خشک استفاده کنند؟

برخی مطالعات اخیر ارتباط بین استفاده منظم از سونا و بهبود سلامت قلب را یافته اند. با این حال ، معمولاً به افرادی که دارای مشکلات قلبی مانند نامنظم بودن ضربان قلب یا حمله قلبی هستند ، گفته می شود که از سونا خشک استفاده نکنند.

افراد مبتلا به فشار خون بالا می توانند از سونا خشک استفاده کنند ، اما از ورزش کردن داخل سونا خشک خودداری کنند زیرا این امر می تواند فشار خون شما را بالا ببرد ولی با توجه به تاثیرات مختلف سونا خشک روی بدن افراد کالا 118 پیشنهاد می کند افرادی که فشار خون بالا دارند قبل از استفاده از سونا خشک حتما با دکتر خود مشورت کنید.

آیا سونا خشک تاثیری بر لاغری دارد؟

شما وقتی در سونا خشک هستید، کاهش وزن کمی خواهید داشت و دلیل این هم این است که بدن شما به دلیل گرمای بالای محیط سونا خشک عرق می کند و آب بدن را از دست می دهد. توجه کنید که با دوباره نوشیدن آب وزن شما به حالت قبل بر میگردد.

درجه حرارت بالاتر باعث می شود ضربان قلب شما به روشی مشابه ورزش افزایش یابد. اما این افزایش فقط باعث سوزاندن کالری کمی بیشتر از نشستن در حالت استراحت است

سونا ممکن است بتواند به شما در سوزاندن کالری اضافی کمک کند اما به عنوان یک روش ایده آل برای کاهش وزن و لاغری نمیتوان معرفی کرد.

فواید سونا خشک برای سلامتی بدن

 علاوه بر آن افرادی که ورزش نمی کنند و چاق هستند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند و با استفاده از سونا خشک این افراد می توانند تا حدودی از وزن خود کم کنند. کاهش وزن توسط سونا خشک یکی از مزایای استفاده از کابین سونا خشک می باشد. بعد از ان می توان به بهبود روند جریان خون توسط سونا خشک اشاره کرد. سونا خشک با تاثیر مثبت خود بر روی کارکرد قلب باعث می شود که عبور خون در رگ ها به سهولت انجام شود و از بیماری های چربی خون و حتی فشار خون جلوگیری شود. در برخی افراد که انسداد رگ‌های قلبی تا حدودی با ورزش و رژیم غذایی درست حل می شود بهترین راه حل استفاده از کابین سونا خشک است. در مجموع می توان گفت که مزایای استفاده از کابین سونا خشک به ترتیب زیر است: 

جلوگیری از بیماری های مختلف خصوصا بیماری های قلبی

جلوگیری از افزایش وزن

جلوگیری از افسردگی

دادن احساس آرامش به روح

جلوگیری از سفت شدن عضلات

سونا خشک و لاغری

استفاده از سونا خشک و ارتباط آن با درمان بیماری ها

همان طور که پیش از این گفته شد سونا خشک ارتباط مستقیمی با درمان بیماری های مختلف دارد که در راس ان ها بیماری قلبی و عروقی وجود دارد حال شما فکر می کنید که چگونه این اتفاق افتاده است؟ در بخش بعدی به طور کامل در رابطه با این اتفاق سخن خواهیم گفت. اما به نتایج و مزایای استفاده از کابین سونا خشک دقت کنید:

به طور میانگین می توان گفت که در مردانی که بیماری های قلبی دارند و هفته ای دوبار از کابین سونا خشک استفاده می کنند مرگ و میر نسبت به سایر بیماران قلبی کمتر است. 

از طرفی در مردان و زنان مسنی که در هفته دو تا چهار بار از سونا خشک استفاده می کنند انسداد رگ ها کمتر اتفاق می افتد و سکته های قلبی و مغزی در این افراد به مراتب کمتر از افرادی است که اصلا از سونا خشک استفاده نمی کنند. 

سونا خشک باعث باز شدن منافذ پوست شده و حس شادابی را به پوست شما ارائه می کند‌. 

سونا خشک و سلامتی

سونا خشک چگونه باعث کاهش بیماری های قلبی می شود؟ 

به نظر شما جنبه های مفید سونا خشک چه چیز هایی می توانند باشند؟ و آیا مزایای استفاده از کابین سونا خشک برهمگان مشخص شده است؟ برای اینکه یک قلب در حالت آرامش به فعالیت خود ادامه دهد نیاز به موارد زیر دارد که تمامی آن ها را سونا خشک فراهم می کند و مانند آب روی آتش به عملکرد قلب کمک می کند.  

سونا ضربان قلب را تنظیم می کند

آرامش برای قلب یک نکته کلیدی است

کاهش استرس به عملکرد بهتر قلب کمک شایانی می کند

کاهش اختلالات عصبی باعث روند بهتر زندگی می شود

سونا خشک فشار خون را کاهش می دهد

تمامی این موارد زمانی حاصل می شود که با ورود به سونا خشک ضربان قلب بالا می‌ رود و میزان عرق بدن بیشتر می شود. در این صورت حتی برخی از باکتری هایی که در بدن وجود دارند و به دما حساس اند از بین خواهند رفت. 

شرط ایمن ماندن در سونا خشک 

هر فرد معمولی می تواند در سونا خشک به مدت یک ساعت کلی عرق کند که در واقع میزان آب زیادی محسوب می شود و قبل از سونا خشک باید میزان آب زیادی مصرف شود و افرادی که به هر دلیلی میزان آب بدنشان کافی نیست باید با مشورت پزشک خود از سونا خشک استفاده کنند. هنگام عرق کردن مقدار زیادی پتاسیم، کلسیم ، منیزیم و سدیم از بدن خارج می شود بنابراین بدن برای سالم کار کردن مجددا به این منابع نیاز دارد. الکل چربی سوزی فراوان دارد بنابراین برای سالم ماندن عملکرد بدن هیچ گاه نباید پس از مصرف الکل سونا خشک استفاده کنید چرا که بسیار خطر ناک است. 

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه‌ ای آشپزخانه

راهنمای خرید اجاق گاز

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه‌ ای آشپزخانه

آشپزخانه را به قلب تپنده هر خانه تشبیه کرده‌اند زیرا کارهای مهمی از جمله آشپزی در آنجا صورت می‌گیرد از این رو هرچه این فضا و وسایل‌های مورد استفاده به‌روزتر و زیباتر باشند میل و رغبت کدبانوها به انجام کار نیز بیشتر است از جمله وسایل پرکاربرد و مهم آشپزخانه‌ها اجاق گاز است و برای همین باید موقع انتخاب و خرید اجاق گاز صفحه ای بیشتر دقت کنیم چرا که مهمترین بخش یعنی پخت غذا را بر عهده دارد،

راهنمای خرید اجاق گاز شیشه ای

امروزه اجاق گازهای صفحه‌ای که در دو مدل اجاق گاز رومیزی و توکار تولید شده‌اند، بسیار محبوب هستند و دلیل آن هم اشغال فضای بسیار کم، طراحی فوق‌العاده زیبا و تنوع در انواع مدل‌های آن است، این محصول در انواع، برند، نوع، شکل، اندازه و جنس تولید و روانه بازار شده است و بسته به سلیقه می‌توان آن را خریداری کرد.

برای خریدی آسان و متناسب با ویژگی‌های مد نظر شما، باید اطلاعاتی را در مورد این محصول بدانید، ما در متن زیر به تشریح این محصول و پاسخ به سوالات پرتکرار شما پرداخته‌ایم پس اگر قصد خرید اجاق گاز صفحه‌ای را دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید تا خریدی مطمئن و راحت را تجربه کنید.

انواع اجاق گاز صفحه‌ای آشپزخانه:

اجاق‌گازهای صفحه‌ای به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم شده‌اند:

راهنمای خرید اجاق گاز صفحه ای

1. راهنمای خرید اجاق گاز صفحه‌ ای برقی :

منبع تغذیه و انرژی آن را برق تولید می‌کند و معمولا در جنس‌های گرانیت و استیل تولید می‌شوند، بهترین مزیتی که این دسته از محصولات برقی دارند این است که درجه مصرفی آن‌ها بر روی آ(A ) است یعنی بازدهی بسیار بالا و مصرف برق بسیار پایینی دارند.

راهنمای خرید اجاق گاز استیل

2. راهنمای خرید اجاق گاز صفحه‌ای :

با گاز کار می‌کنند و بیشتر در سه جنس استیل، سرامیک و شیشه‌ای ساخته می‌شوند که هرکدام از آن‌ها جنس بسیار محکمی دارند اما نوع استیل سپس سرامیک و شیشه به ترتیب بیشترین مقاوت را در برابر ضربه و حرارت از خود نشان می‌دهند. 

راهنمای خرید اجاق گاز شیشه ای آشپزخانه

در هنگام خرید اجاق گاز صفحه‌ای آشپزخانه باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

مدل و نوع: این محصول در در دو نوع به بازار عرضه شده‌اند که عبارت‌اند از:

راهنمای اجاق گاز رومیزی

الف-راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی

اجاق گاز های رومیزی بیشتر به صورت دو شعله هستند و برای مراکزهایی همچون اداره‌ها که کار پخت و پز چندانی ندارند مناسب است.

راهنمای خرید اجاق گاز توکار

ب- راهنمای خرید اجاق گاز توکار

اجاق گاز توکار معمولا از جنس شیشه، سرامیک و استیل برای ساخت این مدل از اجاق گاز صفحه‌ای استفاده می‌کنند و به صورت گازی و برقی تولید می‌شوند، این مدل نسبت به نوع رومیزی شعله‌های بیشتری دارد و به همین دلیل برای مصارف خانگی بسیار مناسب است.

ویژگی اجاق گاز توکار

غیر قابل جابجایی : در هنگام خرید اجاق گاز توکار باید این مورد را در نظر داشته باشید که قابلیت جابجایی و حمل و نقل را ندارند و بعد از نصب دیگر نمی‌توان جای آن را تعویض کرد یا در هنگام تعویض خانه همچون دیگر وسایل جابجا نمی‌شود و نمی‌توانید آن را با خود ببرید.

اجاق گاز صفحه‌ای شیشه‌ای بهتر است یا استیل؟

راهنمای خرید اجاق گاز شیشه ای
اجاق گاز صفحه ای شیشه ای 

اجاق گاز صفحه‌ای شیشه‌ای تنوع بسیار بالایی دارد همچنین شیشه بکار رفته در آن زیبایی فوق‌العاده‌ای به آن بخشیده است و شیشه آن نیز از نوع نشکن و بسیار مستحکم در مقابل حرارت است و به کسانی که به زیبایی و ظرافت اهمیت می‌دهند و می‌خواهند دکوراسیون زیبایی داشته باشند پیشنهاد می‌شود،

راهنمای خرید گاز استیل

اجاق گاز صفحه ای استیل

اجاق گاز صفحه‌ای استیل معمولا به صورت توکار هستند و در دو مدل آج‌دار و بدون آج یا ساده تولید شده‌اند، نوع آج‌دار این مدل طرفدار و خریداران کمی دارد و دلیل آن هم تمیز شدن سخت آن است زیرا لکه‌های روغن یا غذای سوخته، سخت پاک می‌شوند و به تدریج نیز موجب لکه‌دار شدن آن می‌شوند اما ضد خش هستند و این مزیت باعث شده تا هنوز در بازار باقی بماند ولی نوع بدون آج یا ساده بسیار ساده و بدون دردسر تمیز می‌شوند و محبوبیت بالایی دارند.

لطفا توجه کنید که موارد ذکر شده برتری نوع شیشه‌ای یا استیل بر هم دیگر نیست و صرفا جهت اطلاع و آگاهی شما این موارد را درج درج شده است و جنس بهتر با دوام بالاتر، به برند و مدل اجاق گاز صفحه‌ای آشپزخانه خریداری شده بستگی دارد.

مشکلات و مزایایِ اجاق گاز صفحه‌ای آشپزخانه:

تنها مشکل و عیب اساسی این محصولات این است که بعد از نصب شدن جابجا نمی‌شوند زیرا مختص با همان مکان و کابینت تعبیه شده در زیر آن درست شده است و تقریبا همان مکان اولیه برای همیشه به جایگاه ابدی آن تبدیل خواهد شد!

مزایای استفاده از اجاق گاز صفحه‌ای بسیار بیشتر و مهم‌تر از معایب آن است زیرا تقریبا تمامیِ این محصولات مجهز به سیستم ترموکوپل هستند( در هنگام خاموش شدن شعله در اثر سر رفتن غذا یا موارد دیگر، به طور خودکار گازِ آن شعله قطع خواهد شد) همچنین قابل استفاده در انواع آشپزخانه‌ها با فضای کم یا بزرگ هستند و جلوگیری از نشت احتمالی گاز در مدل‌های برقی گاز صفحه‌ای از جمله مزایا و نکات مهم اجاق گازهای صفحه‌ای آشپزخانه هستند.

بهترین مارک اجاق گازهای صفحه‌ای ایران؟

ایران در تولید انواع مختلف اجاق گازهای صفحه‌ای به خودکفایی رسیده است و می‌تواند با نمونه‌های خارجی نیز رقابت کند و دلیل آن هم استفاده از بهترین مواد اولیه و جنس‌های مرغوب در ساخت این محصولات است، تنوع مدل، اندازه و شکل نیز از دیگر مزایای این محصول ایرانی است از بهترین مارک‌های ساخت ایران می‌توان، اخوان، بیمکث، استیل البرز و چند نمونه دیگر را نام برد که بسته به نیاز و سلیقه می‌توانید هر کدام از این مدل‌ها را خریداری کنید اما قیمت این مدل‌ها با هم متفاوت است زیرا به جنس، مدل و اندازه بستگی دارد و نمی‌توان به دلیل نوسانات بازار و به‌روز شدن قیمت‌ها، قیمت دقیق آن‌ها را درج کرد اما نسبت به کارایی و کیفیت، قیمت بسیار مناسبی دارند.

برای نحوه خرید اجاق گاز صفحه‌ای آشپزخانه می‌توانید به صورت حضوری به فروشگاه‌های معتبر یا نمایندگی‌های فروش این محصولات مراجعه کنید اما پیشنهاد ما خرید آنلاین است به این صورت که شما به سایت معتبر کالا 118 مراجعه و محصول مورد نظر را انتخاب کرده و آن را سفارش خواهید داد، مزیت‌های خرید اینترنتی از این سایت این است که شما خریدی بسیار ارزان و به صرفه( به قیمت تولید در کارخانه) را به دلیل حذف واسطه انجام خواهید داد و محصول را در اسروع وقت درب منزل خود تحویل خواهید گرفت.


3 روش عالی تمیز کردن توالت فرنگی کاملا تصویری

 راهنمای تمیز کردن توالت فرنگی

راهنمای تمیز کردن توالت فرنگی

معمولا تمیز کردن و نظافت توالت فرنگی را به بعد موکول می کنیم و آن چنان که باید و شاید به آن توجهی نداریم. نظافت توالت فرنگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که حتما باید در اولویت هایتان قرار داشته باشد.

توالت فرنگی مکانی بسیار مناسب برای رشد میکروب ها است؛ از این رو اگر برای سلامت اعضای خانواده تان اهمیت قائل هستید، تمیز کردن توالت فرنگی را به بعد موکول نکنید. قطعا نظافت توالت فرنگی کاری خوشایند نیست؛ اما باور کنید جمع شدن کثیفی ها زحمت شما را هزار برابر می کند. ما اینجاییم تا ساده ترین روش های نظافت کردن توالت فرنگی را به شما آموزش دهیم؛ پس با کالا 118 همراه باشید.

 تمیز کردن زردی توالت فرنگی

سه گام برای تمیز کردن توالت فرنگی

 در ابتدا می خواهیم سه گام ساده که باید برای نظافت کردن توالت فرنگی بردارید، با هم بررسی کنیم. همان طور که می دانید توالت فرنگی دارای چهار بخش کاسه آن، درپوش آن و بدنه می باشد. اگر می خواهید تمیزکاری اساسی انجام دهید، باید تمامی قسمت های آن را در نظر داشته باشید.

قدم اول: تمیز کردن کاسه توالت فرنگی

شما با توجه به خواست و میلتان می توانید ترتیب تمیز کردن هر کدام از قسمت ها را بهم بزنید؛ اما اگر عجله دارید پیشنهاد می کنیم کاسه توالت را در اول تمیز کنید. در هنگام تمیز کردن کاسه توالت فرنگی، ممکن است آب کثیف به بقیه بخش ها بخورد و اگر آنها را از قبل نظافت کرده باشید، دوباره کثیف خواهند شد. برای تمیز کردن کاسه توالت می توانید از شوینده های مختلف همراه با یک برس استفاده کنید. اگر در برخی از قسمت ها جرم بیشتری را مشاهده کردید، برس را مدت زمان بیشتری در آنجا نگه دارید.

 راهنمای تمیز کردن کاسه توالت فرنگی

 

قدم دوم: تمیز کردن درپوش توالت فرنگی

دومین قدمی که باید بردارید، تمیز کردن درپوش است. برای این بخش هم می توانید از تمیزکننده ها همراه با یک حوله نرم قدیمی استفاده کنید. پیشنهاد می کنیم در این مرحله از یک مسواک هم برای تمیز کردن سطوح بین درپوش و بدنه استفاده کنید. با استفاده از مسواک دقت و ظرافت بیشتری را به کارتان می بخشید.

 تمیز کردن درب توالت فرنگی

قدم سوم: تمیز کردن بدنه توالت فرنگی

در آخرین مرحله هم وقت تمیز کردن بدنه توالت فرنگی فرا رسیده است. مواد شوینده ای که برای تمیزکاری در نظر دارید، روی تمامی قسمت های بدنه اسپری کنید و به سرعت با استفاده از دستمالی نرم یا کاغذ تمیز کنید.

اگر نمی خواهید از روش اسپری کردن استفاده کنید، می توانید دستمالتان را آغشته به مواد شوینده کنید و تمیز کاری را شروع کنید. برخی از قسمت های توالت فرنگی جزو بدنه آن به شمار می آید، اما از دید پنهان هستند. این بخش ها مانند پایه توالت و مخزن پشت آن را فراموش نکنید. اگر می خواهید نظافت را به صورت دقیق تر انجام دهید، در تمامی فرآیندها از آب گرم استفاده کنید.

 تمیز کردن بدنه توالت فرنگی

بهترین جرم گیر توالت فرنگی

تا اینجای کار تنها کلیاتی از آن چه باید انجام دهید، آموختید. ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد، منظور از تمیز کننده هایی که در مراحل قبلی اشاره کردیم چیست؟ معمولا برای تمیز کردن و برق انداختن توالت فرنگی از جرم گیرها استفاده می کنند. جرم گیر ها را هم می توانید از بازار تهیه کنید و هم می توانید خودتان در خانه آنهارا درست کنید. در ادامه با برخی از بهترین جرم گیرهای خانگی توالت فرنگی آشنا می شوید:

جرم گیر خانگی توالت فرنگی با سرکه

برای درست کردم این جرم گیر به سه چهارم لیوان کوچک بوراکس (سدیم تترا بورات) ، یک فنجان سرکه سفید، 10 قطره اسانس اسطوخودوس و 5 قطره اسانس لیمو نیاز دارید. تمامی این مواد را در بطری ای با هم مخلوط کنید.

پیش از آنکه کار نظافت توالت فرنگی را شروع کنید، باید آن را خیس کنید. این کار را می توانید با استفاده از سیفون یا برسی خیس انجام دهید. محلولی که درست کرده اید را در توالت فرنگی تان خالی کنید. محلول باید به مدت حداقل چند ساعت تا یک روز در آنجا بماند. سپس کاسه را تمیز کنید و سیفون را هم بکشید. دقت داشته باشید که در هنگامی که ماده جرم گیر در داخل توالت فرنگی است، تحت هیچ شرایطی از آن استفاده نکنید.

جرم گیر خانگی توالت فرنگی با جوش شیرین

یکی دیگر از بهترین انتخاب هایی که برای جرم گیری توالت فرنگی می توانید داشته باشید، استفاده از این جرم گیر است. برای درست کردن آن به یک فنجان آب مقطر، نصف فنجان جو.ش شیرین، نصف فنجان صابون روغنی زیتونی، آب اکسیژنه و 20 قطره اسانس روغن نیاز دارید. دقت داشته باشید که اسانس روغن دارای اسطوخودوس، گریپ فروت، درخت چای، لیمو یا پرتقال است.

در قدم اول باید آب، اسانس روغن و صابون روغنی را با هم در یک بطری ترکیب کنید. سپس جوش شیرین هم به ترکیبتان اضافه کنید. بطری را خوب هم بزنید، تا مواد کامل در هم حل شوند. محلولتان را به تمامی قسمت های کاسه توالت بزنید. حداقل به مدت یک ربع باید، کاسه به این محلول آغشته بماند.

دو طرف دیگر کاسه توالت را با آب اکسیژنه اسپری کنید تا ضدعفونی شود. در نهایت هم مواد را بشویید و در صورت نیاز دور کاسه را خشک نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است مواد اولیه تان به خوبی با هم ترکیب نشوند؛ از این رو در مرحله هم زدن بطری به اندازه کافی وقت بگذارید.

کلام آخر

بهترین روش تمیز کردن توالت فرنگی

خوب است بدانید بهترین روش رسوب زدایی و نظافت توالت فرنگی، استمرار در انجام آن است. ممکن است اصلا دل و دماغ این کار را نداشته باشید؛ اما جمع شدن جرم ها و کثیفی ها خستگی بسیار بیشتری همراه با ناخوشایندی روی دستتان می گذارد.

در آخر هم باید بگوییم گاهی توالت های فرنگی عمرشان را کرده اند و تمیز کردن آنها دیگر نتیجه دلخواه را به ما نمی دهد. اگر به فکر خرید و یا تعویض توالت فرنگی خانه تان هستید، می توانید از انواع توالت فرنگی با قیمت های مختلف و کیفیت عالی موجود در فروشگاه اینترنتی کالا 118 خرید کنید. تنها کافی است وارد سایت کالا 118 شوید و انواع مدل های توالت فرنگی از برندهای مختلف را در سایت ما ببینید و با هم مقایسه کنید.

نحوه تمیز کردن شیرآلات استیل و طلایی با چند روش ساده

نحوه تميز كردن شيرالات

تمیز کردن و برق انداختن انواع شیرآلات 

یکی از دلایل درخشش هر خانه ای، شیرآلات آن است. شیرآلات تزئینات خانه و دکور را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند و نظافت آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. از طرفی دیگر شیرآلات نقشی مهم را ایفا می کنند و روزانه حداقل برای یک بار هم که شده، از آنها استفاده می کنیم؛ همین موضوع سبب می شود تا لکه ها، جرم و سرب هر از چند گاهی مهمان این بخش از خانه مان باشند.

بنابراین تصمیم گرفتیم تا در این مطلب هر آن چیزی را که برای آموزش نگهداری و تمیزکردن شیرآلات طلایی به آن نیاز دارید، اینجا یاد بگیرید. با کالا118 همراه باشید.

 تمیز کردن و برق انداختن شیرآلات

چگونه شیرآلات کروم و استیل را تمیز کنیم؟

برای آنکه در تمیز کردن شیرآلات بهترین نتیجه ممکن را بگیرید، دو انتخاب پیش رویتان است. می توانید از مواد شوینده و یا مواد طبیعی استفاده کنید. دقت داشته باشید که در مواد شوینده، جوهر نمک و یا وایتکس وجود دارد؛ بنابراین ممکن است لکه و رسوب بیشتری را بر روی شیرآلاتتان باقی بگذارند. پیشنهاد می کنیم تا جایی که برایتان مقدور است، مواد طبیعی را در اولویت قرار دهید. در ادامه روش هایی برای تمیز کردن شیرآلات با مواد طبیعی آمده است:

تمیز کردن شیرآلات با جوش شیرین

تمیز کردن شیرآلات با جوش شیرین

اگر از افرادی که در زمینه آموزش نگهداری و تمیزکردن شیرآلات استیل تجربه و مهارت کافی را دارند، بپرسید حتما می گویند جوش شیرین اولین انتخاب است. جوش شیرین یکی از پرکاربردترین موادی است که علاوه بر شیرآلات در تمیزکاری و نگهداری از سینک، اجاق گاز و بقیه ی تجهیزات آشپزخانه به کمک شما می آید. برای تمیز کردن شیرآلات با استفاده از جوش شیرین، باید اقدامات زیر را به ترتیب انجام دهید:

 

 1. یک چهارم فنجان از جوش شیرین با مقداری آب ترکیب کنید و آن را هم بزنید. این کار را تا زمانی انجام دهید که مخلوطی خمیری بدست آورید. دقت داشته باشید ترکیبتان بیش از حد غلیظ یا رقیق نباشد.
 2. ترکیبی که درست کرده اید را باید بر روی مسواک یا اسفنجی نرم بمالید و با استفاده از آن تمامی قسمت های شیرآلات تان را تمیز کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله از دستمال یا اسکاچ های زبر استفاده نکنید؛ چرا که سبب خط و خش و خسارت بیشتری به شیرآلات خواهید شد. اگر می خواهید با استفاده از مسواک این کار را انجام دهید، از نرم بودن دهانه آن اطمینان حاصل کنید.
 3. در گام آخر باید شیرآلات را همراه با آب سرد بشویید و سطوح آن را به وسیله حوله یا پارچه ای خشک کنید. نتیجه ای که می گیرید، حیرت زده تان خواهد کرد.

 تمیز کردن شیرآلات با سرکه

تمیز کردن شیرآلات با سرکه

یکی دیگر از بهترین موادی که از آن می توانید برای تمیزکردن شیرآلات استفاده کنید، سرکه است. استفاده از سرکه ممکن است کمی طول بکشد و خسته کننده باشد؛ اما ارزشش را دارد و برق و درخشش اولیه شیرآلات را به آنها برمی گردانید. اگر پوست تان حساس است، حتما پیش از شروع به کار دست کش دستتان کنید و توجه داشته باشید که شیرآلات خاکی و دارای گرد و غبار نباشند. مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 تمیز کردن شیرآلات با سرکه و پارچه

1.      در ظرفی شیشه ای، سرکه و آب را به یک اندازه با هم قاطی کنید. برای درست کردن این ترکیب نیازی به مواد زیاد ندارید، تنها 2 یا 3 قاشق سرکه و 20 تا 30 میلی لیتر آب کافی است.

2.      پارچه ای لطیف را انتخاب کنید و آن را در ظرف قرار دهید. اجازه دهید پارچه به طور کامل به آب و سرکه آغشته شود. سپس پارچه را به همه ی قسمت های شیرآلات تماس دهید و آن را همان جا در تماس با شیرآلات رها کنید.

3.      پس از آنکه یک ساعت گذشت، به وسیله یک اسفنج نرم سطوح شیرآلات را تمیز کنید. اگر شیرآلاتتان خیلی جرم و لکه دارند، مراحل 2 و 3 را چندین بار تکرار کنید.

4.      در نهایت هم با پارچه ای خشک شیرآلات را تمیز کنید.

تمیز کردن شیرآلات با سرکه و اسفنج نرم 

مهم ترین نکته ای که باید برای آموزش نگهداری و تمیزکردن شیرآلات استیل و کروم فرا بگیرید، روش استفاده ازسرکه است. سرکه یکی از بهترین انتخاب ها برای تمیز کردن شیر آلات استیل و کروم است.

 تمیز کردن شیرآلات با آب و صابون

آب و صابون ؛ ساده ترین راه نگهداری و تمیز کردن شیر آلات

استفاده از آب و صابون یکی از ساده ترین راه هایی است که پیش رویتان قرار دارد. صابون ماده ای بی ضرر است که بعید است در خانه ای پیدا نشود. اگر از صابون استفاده می کنید، هیچ گونه نگرانی برای خسارت به شیرآلات نداشته باشید. برای انجام این کار، خیلی ساده محلولی از آب و صابون درست کنید و اسفنج یا پارچه ای نرم را به این ترکیب آغشته کنید.

شستشوی شیرآلات با صابون

سپس تمیز کردن شیرآلات را شروع کنید و همه ی قسمت های آن را در نظر بگیرید. کارتان که تمام شد، شیرآلات را با آب سرد بشویید و خشک کنید. پیشنهاد می کنیم در ظرفی مقداری صابون رنده کنید و هر چند وقت یکبار از این روش برای تمیز کردن استفاده کنید؛ در این صورت بیش از حد لکه دار نمی شوند و نیازی به روش های پیچیده در آموزش نگهداری و تمیزکردن شیرآلات ندارید.

 نحوه تمیز کردن شیرآلات طلایی

نحوه تمیز کردن شیرآلات طلایی

همان طور که می دانید، شیرآلات دارای انواع مختلفی هستند. این مطلب با هدف آموزش نگهداری و تمیزکردن شیرآلات طلایی نوشته شده است و در این قسمت می خواهیم آن را بررسی کنیم. تفاوتی که دربین شیرآلات طلایی با انواع دیگر وجود دارد، آن است که ممکن است کمی حساس تر باشند.

شیرآلات طلایی به سبب رنگ و درخششی که دارند، هرچه در تمیز کردن آنها موفق تر عمل کنید، زیبایی بیشتری را به خانه تان هدیه می دهید. از بین روش هایی که تا اینجا ارائه کردیم، استفاده از محلول آب و صابون و سرکه بهترین انتخاب برای شیرآلات طلایی است. شیرآلات طلایی به سبب حساسیتی که دارند، نمی توان از هر ماده ای برای نظافت آنها استفاده کرد؛ از این رو بهترین برای آنها پیشگیری از کثیف شدن است.

 تمیز کردن شیرآلات طلایی

برای پیشگیری می توایند، پارچه ای را در کنار شیرآلاتتان قرار دهید  و با هربار استفاده از آنها، تمیزکاری کوچکی هم انجام دهید. اگر شیرآلات تان قدیمی است، برای تمیز کردن ممکن است نیاز داشته باشید زحمت بیشتری بکشید. می توانید پارچه ای را به به مقداری آمونیاک آغشته کنید و شیرآلات را با ان تمیز کنید. در نهایت هم با آب سرد بشویید.

اگر شیرآلات شما به حدی رسیده است که دیگر درخشش قبل را ندارند و روش های بالا برایتان کارآمد نیستند، بهترین کار جایگزین کردن آنها با اجناسی جدید است! اگر قصد خرید شیرآلات را دارید، تنها با چند کلیک ساده می توانید انواع مدل ها از برندهای مختلف را با قیمت هایی مقرون به صرفه با هم مقایسه کنید. تنها کافی است وارد سایت کالا118 شوید و شیرآلات طلایی یا رنگ دلخواه خود را انتخاب و خرید کنید.

تمیز کردن شیرآلات طلایی با اسپری مخصوص

آخرین نکته ای که لازم است برای آموزش نگهداری و تمیزکردن شیرآلات طلایی  ذکر کنیم، آن است که  از هر نوع شوینده ای  برای این نوع از شیرآلات استفاده نکنید؛ چرا که ممکن است سبب آسیب دیدنشان بشوید. اگر مواد طبیعی انتخاب شما نمی باشد، تنها از اسپری های مخصوص شیرآلات طلایی استفاده کنید. به مقدار لازم از آنها را به شیرآلات، اسپری کنید و اجازه دهید بین 10 تا 20 دقیقه همانجا بماند. سپس سطوح را به دقت شست و شو دهید و در نهایت هم با استفاده از پارچه ای آن را خشک کنید. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و شیرآلات طلایی تان درخشان تر از همیشه باشند!