تمیز کردن کاسه روشویی سرامیکی با 3 روش عالی

نحوه تمیز کردن زردی کاسه روشویی سرامیکی بدون مواد شیمیایی

کاسه هایی که روی روشویی های کابینتی استفاده می شوند اکثرا در دو نوع است:

کاسه های روشویی، مخصوصا سرامیکی ها بسیار حساس هستند و اگر به درستی محافظت نشود ممکن است خط و خش و یا جرم بگیرد برای همین ما در این مطلب سعی می کنیم نحوه تمیز کردن کاسه های روشویی سرامیکی را بدون استفاده از مواد شیمیایی و فقط با استفاده از پاک کننده های طبیعی مانند لیمو و یا سرکه و در صورتی که جرم گرفته باشد و زرد شود و یا لکه های خاصی داشته باشد از جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده ساینده ملایم استفاده کنید.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

چگونه زردی سنگ دستشویی را تمیز کنیم؟

روش اول:

تمیز کردن لکه های کاسه روشویی با لیمو و سرکه سفید

برای تمیز کردن زردی و جرم گیری سنگ دستشویی یا همان روشویی باید روی قسمت لکه دار کاسه روشویی لیمو یا سرکه بزنید. سرکه و لیمو خاصیت اسیدی خفیف می باشد که در پاک کردن لکه های زنگ زدگی بسیار موثر است. پس از اینکه محل لکه را سرکه و یا لیمو زدید اجازه بدید به مدت نیم ساعت بماند.با اینکه این مواد قدرت اسیدی خیلی کمی دارند ولی مواظب باشید بیش از نیم ساعت روی کاسه روشویی نماند زیرا باعث آسیب زدن به لعاب کاسه روشویی می شود. بعد از نیم ساعت ناحیه سرکه یا لیمو زده شده را با یک اسفنج یا پارچه نرم پاک کنید تا لکه ها کاملا تمیز شود.


نظافت روشویی

تمیز کردن سرکه و لیمو از روی کاسه روشویی

پس از اینکه با دستمال نرم روی سنگ روشویی را پاک کردید با استفاده از یک اسفنح نرم طبق تصویر بر روی کاسه بکشید. تاکید می کنم با اسفنج نرم این کار را کنید به هیچ وجه از جسم خشن و زبر استفاده نکنید زیرا باعث خط و خش روی لعاب کاسه می شود.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

آب کشی آخر کاسه روشویی

با استفاده از آب و دستمال نرم، تمام قسمت های روشویی را از لیمو و سرکه کاملا پاک کنید اجازه ندید هیچ اثری از سرکه و لیمو باقی بمونه زیرا لیمو و سرکه باعث خوردگی لعاب کاسه به مرور زمان می شود.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

روش دوم:

جرم گیری و تمیز کردن زردی کاسه روشویی با جوش شیرین

سعی کنید از روش اول استفاده کنید ولی در صورتی که از روش اول نتیجه نگرفتید از جوش شیرین برای جرم گیری و تمیز کردن زردی سنگ دستشویی استفاده کنید چون استفاده زیاد از جوش شیرین باعث خراب شدن لعاب سنگ روشویی می شود.جوش شیرین را روی قسمت هایی که لکه هست بریزید از آنجایی که جوش شیرین خیلی راحت با آب ترکیب می شود برای همین مواظب باشید روی جوش شیرین آب ریخته نشود سنگ مرطوب باشد کافی هست.

نظافت روشویی با جوش شیرین

با اسکاج نرم جوش شیرین را روی کاسه بکشید

وقتی جوش شیرین را بر روی لکه های روی کاسه روشویی زدید حال با استفاده از اسفنج نرم مرطوب ( آبدار نباشد ) به آرامی روی جوش شیرین بکشید تا به صورت گلوله های خمیری شود این گلوله های خمیری جوش شیرین تمامی لکه ها و جرم های روی کاسه را تمیز می کند.

توجه داشته باشید به هیچ وجه کاسه روشویی سرامیکی را با اسکاج های زبر و یا سیم های ظرفشویی تمیز نکنید زیرا باعث آسیب دیدن لعاب کاسه ها می شود.

نظافت روشویی با جوش شیرین

تمیز کردن جوش شیرین با آب سرد

پس از اینکه همه لکه هارو با جوش شیرین تمیز کردید حالا باید خود خوش شیرین را از روی کاسه روشویی تمیز کنید برای اینکار باید حتما از آب سرد استفاده کنید با استفاده از یک دستمال نرم و آب سرد روشویی را کاملا تمیز کنید. و در آخر با استفاده از یک حوله نرم روشویی را خشک کنید تا هیچ لکه آبی روی کاسه نماند.

نظافت روشویی با جوش شیرین


راهنمای تمیز کردن کابین دوش حمام

نحوه تمیز کردن کابین دوش حمام 

وقتی شما اقدام به خرید کابین سونا بخار حمام می کنید در واقع می خواهید فضای دوش گرفتن و نظافت را با دیگر قسمت های حمام جدا کنید تا در اثر دوش گرفتن سایر وسایل موجود در حمام مانند توالت فرنگی ، روشویی کابینتی و... خیس و کثیف نشود یعنی شما دوست دارید فضای حمام همیشه مرتب و تمیز باشد پس باید نحوه تمیز کردن فضایی که در آنجا دوش گرفته می شود یعنی همان کابین دوش را بدانید ما در ادامه به شما روش تمیز کردن کابین دوش حمام را آموزش می دهیم.

نظافت کابین دوش

کابین دوش حمام

بدنه کابین دوش حمام را می توانیم به دو قسمت تقسیم کنیم؛

 • قسمت های اکریلیک فایبرگلاس 
 • قسمت های شیشه ای 

در این مطلب ما طرز شستشو و نظافت قسمت فایبر گلاس کابین دوش را در ادامه توضیح می دهیم:

نحوه تمیز کردن قسمت های اکریلیک و فایبرگلاس کابین دوش

قسمت های بدنه که از جنس اکریلیک - فایبرگلاس می باشد باید پس از  استفاده با دستمال نرم خشک شود تا رسوب آب باعث لکه روی بدنه نشود اگر هر هفته بدنه کابین دوش را تمیز کنید دیگه هیچ نگرانی بابت لکه های سخت که خیلی مشکل پاک می شوند نخواهید داشت.

کابین دوش را کاملا خالی کنید

برای شروع نظافت داخل کابین دوش را خالی کنید. تمام شوینده ها ، صابون ها ، تیغ و لوازم جانبی را از کابین دوش جدا کنید. تمامی وسایل که از کابین بیرون می برید احتمالا زیر آنها کپک زدگی هایی وجود دارد که باید کاملا تمیز شود.

 •  اگر وسایل خالی یا خراب شده ای  دارید ، آنها را دور بیندازید.
 • اگر پرده دوش دارید بهتر است آن را پایین آورده و تمیز کنید .

نحوه تمیز کردن کابین دوش حمام (خالی کردن کابین دوش)

تمام دیواره های کابین را آب بگیرید

تمامی بدنه کابین دوش را آب بگیرید تا هر گونه گرد و غبار و زباله های احتمالی شسته شود و هیچ چیزی داخل کابین باقی نماند.

حتما درب کابین در طی زمان تمیز کردن دوش باز باشد و فن تهویه داخل حمام روشن باشد و اگر پنجره ای در حمام هست باز کنید تا از لحاظ تهویه مشکلی نداشته باشد.

نظافت کابین دوش

ساخت اسپری پاک کننده سطح فایبر گلاس کابین دوش

داخل یک بطری اسپری خالی، 1/3 فنجان (80ml) مایع ظرفشویی بریزید. مایع ظرفشویی تمامی پسمانده های صابون ها ، روغن و کرم ها استفاده شده در حمام را پاک می کند و باعث می شود لکه ها راحت تر تمیز شود. دقت کنید که اندازه مایع ظرفشویی در ساخت این پاک کننده باید یک سوم فنجان باشد تا اثر تمیز کنندگی خوبی داشته باشد.

نظافت کابین دوش

استفاده از سرکه سفید در محلول پاک کننده فایبر گلاس

یک فنجان سرکه سفید (235ml) برای درست کردن محلول پاک کننده فایبر گلاس لازم داریم. سرکه سفید تمیز کننده خوبی برای باکتری ها و کپک های روی بدنه کابین دوش و همچنین پاک کننده پسمانده های صابون و بقیه شوینده ها می باشد.
اگر بوی سرکه سفید شما را اذیت می کند می توانید چند قطره لیمو اضافه کنید.
نظافت کابین دوش

گرم کردن سرکه داخل مایکروویو

سرکه سفید را در مایکروویو قرار دهید و تایمر را به مدت 1 دقیقه برای گرم کردن سرکه تنظیم کنید. مخلوط شدن سرکه گرم نسبت به سرکه سرد راحت تر است ، بنابراین محلول پاک کننده شما نتیجه بهتری خواهد داد. سرکه را نجوشانید فقط در عرض 1 دقیقه گرم شود کاف است.
نظافت کابین دوش

مخلوط کردن سرکه و مایع ظرفشویی

سرکه را به داخل بطری اسپری که قبلا مایع ظرفشویی ریخته بودید، بریزید و بطری را طبق تصویر به صورت چرخشی حرکت دهید تا ترکیب شوند. از تکان دادن شدید بطری خودداری کنید زیرا باعث می شود صابون بیش از حد کف کند نتیجه نهایی باید محلول با کف خیلی کم و رنگ محلول پاک کننده کمی رنگ مایع ظرفشویی بگیرد.
توجه داشته باشید پاک کننده های تجاری هم در بازار هست که مناسب سطوح فایبرگلاس و اکریلیک می باشد که می توانید از آنها هم در صورتی که خاصیت سایندگی و سفید کنندگی اسیدی نداشته باشد استفاده کنید.
نظافت کابین دوش

اسپری کردن محلول پاک کننده روی سطح فایبرگلاس کابین دوش

محلول پاک کننده که ساخته اید را روی سطح بدنه کابین دوش اسپری کنید و اجازه دهید برای 10 الی 15 دقیقه محلول در رسوبات صابون، کپک و سایر مواد معدنی خشک شده روی کابین نفوذ کند.
نظافت کابین دوش

با اسفنج یا دستمال نرم سطح فایبر گلاس را پاک کنید

پس از 10-15 دقیقه که محلول به خوبی در رسوب های خشک بدنه نفوذ کرد می توانید با استفاده از اسفنج، پارچه یا برس نرم سطح کابین دوش را پاک کنید برای قسمت هایی که رسوب بیشتری داره یکم باید بیشتر زحمت بکشید و در صورتی که احساس می کنید رسوب ها نرم نشده اند می توانید از محلول پاک کننده اضافی هم استفاده کنید.

توجه داشته باشید هرگز از برس های سفت و محکم، سیم یا اسکاج ظرفشویی و سایر اجسام خشن برای تمیز کردن سطوح فایبرگلاس استفاده نکنید زیرا باعث خراش روی سطح می شود.

نظافت کابین دوش

شستشوی کابین دوش با آب سرد

 از سردوش دستی یا پارچ استفاده کنید و با آب سرد تمام سطوح فایبرگلاس را آبکشی کنید و تمام محلول پاک کننده را از روی بدنه بشورید و تمیز کنید

در صورتی که رسوبات کاملا تمیز نشده باشد و وضع کابین دوش شما خیلی کثیف باشد می توانید به اون نواحی پودر جوش بپاشید و دوباره اسپری پاک کننده که ساخته بودید را بزنید و مراحل بالا را تکرار کنید تا کابین دوشی تر تمیز عین روز اول داشته باشید.

نظافت کابین دوش

بهترین روش نگهداری و تمیز کردن سنگ گرانیت

محافظت از سطح گرانیتی

کاربرد سنگ گرانیتی

امروزه استفاده از سنگ گرانیتی در منازل روز به روز در حال افزایش است، خواه برای سینک ظرفشویی گرانیتی، رویه کانتر آشپزخانه یا روشویی کابینتی، وان حمام سنگی و یا حتی کف حیاط باشد و مدل ها و طرح های جدیدی از سنگ گرانیت تولید و روانه بازار می شود.

اهمیت نگهداری و محافظت از سنگ گرانیتی

از آنجایی که اگر راه های نگهداری و محافظت از سنگ گرانیتی را بلد نباشید ممکن است پس از چند مدت سنگ گرانیتی، براق بودن خود را از دست دهد و یا روی آن خط و خش هایی مشاهده کنید که ظاهر زیبای گرانیت را از بین ببرد.

در این مطلب ما راه جلا دادن و محافظت از سنگ گرانیت را در برابر سایش و خط و خش را به شما می گویم تا بتونید ماندگاری سنگ گرانیتی را برای مدت طولانی با همان ظاهر شیک و جذاب روز اول حفظ کنید.

پولیش گرانیت

نکات مهم در تمیز کردن سطح سنگ گرانیتی

با اینکه سنگ های گرانیتی بسیار مقاوم در برابر ضربه، حرارت و ضد خش هستند ولی برای اینکه زیبایی و درخشندگی این نوع سنگ ها حفظ شود باید موقع تمیز کردن مراقب باشید و از مواد اسیدی مانند سرکه، آمونیاک و سفید کننده ها به هیچ وجه استفاده نکنید. از قرار دادن ظروف خیلی داغ به صورت مستقیما روی سطح سنگ گرانیتی جدا خداری کنید. زیر ظرفهایی از جنس چینی، سرامیک، نقره، یا ظروف پایه دار برای جلوگیری از خراشیدگی از زیر بشقابی استفاده کنید. باوجود اینکه گرانیت در برابر خراشیدگی بسیار مقاوم است اما احتیاط کردن موارد بالا باعث دوام بیشتر سنگ می شود. گرانیت را از ضربات مستقیم باید محافظت کرد.

آموزش تمیز کردن و برق انداختن سنگ گرانیتی

سنگ های گرانیتی در برابر غذاها و نوشیدنی های اسیدی و در طول زمان استفاده باعث ایجاد خراش یا کدر شدن سطح آنها می شود. برای همین ما در اینجا یکی از بهترین راه های برق انداختن سطح سنک گرانیتی را به شما آموزش می دهیم.

تمیز کردن سنگ گرانیتی

از چه نوع پولیش برای سطح سنگ گرانیتی استفاده

موقع انتخاب نوع پولیش باید دقت کنید پولیش های زبر با توجه به قدرت سایندگی که دارد بیشتر برای لایه برداری و خراش های عمق زیاد استفاده می شود ولی از آنجایی که لایه بالایی سنگ را بر می دارد باعث کدر شدن سطح می شود برای همین باید پس از استفاده کردن از این نوع، حتما از پولیش نرم برای جلا دادن استفاده کنید. استفاده زیاد از پولیش زبر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

ولی پولیش نرم داراي خاصيت سايندگي بسيار ظريفي مي باشد به طوري که سطح سنگ گرانیتی را کاملا براق و صاف نموده و کليه خطوط و خراش هاي سطحي را از بين مي‌برد، از این پولیش بیشتر برای لکه هایی که با مواد شوینده تمیز نمی شوند و یا زمانی که سطح سنگ کدر شده است استفاده می شود.

تمیز کردن سنگ گرانیتی

تمیز کردن سطح سنگ گرانیتی با مایع ظرفشویی

با استفاده از یک دستمال نرم سطح سنگ گرانیتی را از گرد و غبار های ریز پاک کنید و سپس مقداری مایع ظرفشویی غیر اسیدی را در داخل آب حل کنید و با استفاده از  دستمال نرم مطابق تصویر تمام سطح سنگ را با مایع ظرفشویی خوب تمیز کنید.

چگونه سنگ گرانیت را جلا دهیم؟

پولیش زدن سطح سنگ گرانیتی برای برق انداختن

با توجه به اینکه سختی آب در کشور ما بسیار بالاست پیشنهاد می کنم به هیچ وجه اجازه ندهید قطره های آب روی سنگ بماند و در صورتی که آب روی سطح گرانیتی ریخت حتما با یک دستمال نرم کاملا خشک کنید تا لکه نگیرد. در صورتی که زیاد از مایع ظرفشویی برای شستشوی گرانیت استفاده کنید سطح سنگ گرانیتی با مرور زمان کدر می شود و برای همین برای جلا دادن و برق انداختن سنک گرانیتی باید یکی دوبار در ماه سطح سنگ گرانیتی را پولیش بزنید.

طبق تصویر پولیش نرم مخصوص سنگ گرانیتی را روی سطح سنگ (طبق اندازه ای که روی اسپری نوشته می شود) اسپری کنید.

پولیش سنگ گرانیتی

دقت داشته باشید که اندازه نوشته شده روی اسپری را رعایت کنید، اسپری کردن زیاد باعث مات شدن سطح سنگ گرانیتی می شود.

خشک کردن سنگ گرانیتی

همان طور که در بالا اشاره شد ماندن قطرات مایع روی سنگ گرانیتی باعث ایجاد لکه می شود برای همین پس از اسپری کردن پولیش مطابق تصویر زیر با استفاده از یک دستمال نرم و یا حوله کاغذی سطح سنگ را کاملا خشک می کنیم تا هیچ لکه ای روی سنگ باقی نماند.

خشک کردن سطح سنگ گرانیتی

تمیز کردن سنگ گرانیتی با پارچه میکروفایبر

برای تمیز کردن سنگ های گرانیتی بهتر است از پارچه های میکروفایبر استفاده کنید چون با توجه ساختار این پارچه ها از پنبه بیشتر مایع جذب می کند و خیلی نرم می باشد و هیچ آسیبی به سنگ وارد نمی کند طبق تصویر زیر به صورت دایره های کوچک دستمال را محکم روی سنگ بکشید این کار باعث می شود هم سنگ کاملا خشک شود و هم اینکه سطح سنگ درخشان می شود.

جلا دادن سطح سنگ گرانیتی

حال سنک گرانیتی شما کاملا تمیز شده و سطح آن برق می زند.

0
۲۸ آذر, ۱۳۹۸

¬محل کار خود را چگونه با شیشه دیزاین کنیم؟

­محل کار خود را چگونه با شیشه دیزاین کنیم؟

در یک دهه اخیر فضای کسب و کار دچار تغییرات گسترده ای شده است. در گذشته کسب و کارهای سنتی با تکیه بر همان منابع همیشگی و روش های گذشته خود سعی در کسب مشتری و تداوم فروش داشتند.

تقریبا اکثریتِ کسب و کارها با محافظه کاری و احتیاط از هر تغییری دوری کرده و راه سنتی خود را ادامه می دادند.

اما در یک دهه اخیر تحولات گسترده ای در این حوزه رخ داده است. از انقلاب دیجیتال گرفته تا گسترش فنآوری های نو همه زمینه ساز تغییرات گسترده ای در بیزینس ها شده اند.

خود محل کسب و کار نیز از این تغییرات مصون نمانده است. نگاهی گذرا حتی از  مغازه،  مغازه های کوچک گرفته تا مال ها و پاساژهای مدرن اکثریت تن به تغییر دیزاین داده اند.

شرکت ها و آفیس های ایران نیز در مسیر تحول دیزاین قرار دارند. امروزه شرکت شما معرف سطح توانایی سرمایه های شماست. مشتریان با گام گذاشتن به مجموعه شما به راحتی سطح اقتصادی شرکت شما را ارزیابی کرده و در تصمیم گیری های بعدی آن را تاثیر می دهند. بنابر تحقیقات موسسات کسب و کار، دیزاین شرکت در هنگام مواجه اولیه مشتری حتی تا 40 درصد بر روی تصمیم او اثر گذار خواهد بود.

اما دیزاین محل کار چگونه است؟

برای تم های محل کار موارد زیر را عنوان کرده اند.

·         دیزاین با استفاده از تم شیشه

·         دیزاین با ترکیب شیشه و استیل

·         دیزاین با ترکیب شیشه و چوب

و ....

رامادُر در اینجا دیزاین محل کار با شیشه را برای شما شرح می دهد.

 

استفاده از بهترین و مناسب ترین کرکره برقی در ساختمان

در درجه اول برای نصب کرکره برقی این مسئله وجود دارد که بايد مشخص شود كركره برقى براى چه مکانی، در چه ابعاد و چه تعداد عبور و مرور در پارکینگ و... در روز استفاده می شود؟ شما قبل از هرچيزى بايد بدانید كه كركره برقى را براى کجای یک ساختمان می خواهید؟ بالکن، پنجره، پارکینگ و...

در صورت نصب کرکره برقی در ساختمانی از ادارات و شرکت های لوکس برای شناخت و استفاده از انواع یراق آلات کرکره برقی با شرکت رامادُر تماس گرفته و با کارشناسان فروش در ارتباط باشید. از یراق الات مهم در کرکره برقی موتور و تیغه می باشد. از تیغه پلی کربنات برای پنجره و تراس استفاده بسیاری می شود و همینطور تیغه آلومینیومی مناسب پارکینگ می باشد.

در صورت استفاده از کرکره برقی ریموت دار و درخواست و سفارش می توان به سایت رامادُر مراجعه کرده، با انواع محصولات و همچنین انواع یراق الات مصرفی در محصولات آشنا شوید.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای برای جداسازی محیط اداری و اتاق مدیریت

پارتیشن شیشه ای و استفاده از آن مستلزم ایجاد فضایی هارمونیک در دیزاین است. هنگامی که شما از شیشه برای ایجاد پارتیشن استفاده می کنید در واقع اکثریت نمای شما را شیشه تشکیل می دهد. پس برای ایجاد هارمونی نیاز به استفاده از دیگر محصولات منتج شده از شیشه دارید.

درب اتوماتیک یکی دیگر از اجزایی است که نقش به سزایی در ایجاد این هارمونی دارد. اتصال یک درب کاملا شیشه ای به پارتیشن های شیشه ای بسیار مجلل است و در فضای موجود هارمونی ایجاد می کند.

مزایای نصب درب اتوماتیک در پارتیشن شیشه ای به شرح زیر است:

·         سازگاری با دکوراسیون شیشه ای

·         استفاده بهینه از نور محیط

·         قابلیت کنترل هوشمند تردد

·         قابلیت کاهش خطاهای انسانی (به خصوص در محیط های آزمایشگاهی و ..)

·         کاهش مصرف انرژی محیط

·         بهینه سازی ورود و  خروج افراد

طراحی فضای اداری با انواع پارتیشن شیشه ای

جستجوی تصاویر فضای اداری از شرکت های بزرگی چون گوگل، فیسبوک و.... گرفته تا استارت آپ ها روز دنیا نشان از طراحی فضای اداری با استفاده از پارتیشن های شیشه ای می دهد.

استفاده از پارتیشن شیشه ای مزایای زیر را برای شما می آفریند:

·         افزایش نور طبیعی محیط

·         کاهش نیاز به استفاده از نور مصنوعی

·         کاهش مصرف انرژی

·         بهبود و بهره وری بیشتر مدیریت انرژی

·         افزیش تهویه و جریان یافتن هوای محیط

·         افزایش راندمان کاری

·         ایجاد محیط شاداب تر در محل کار به دلیل دید بیشتر

·         ایجاد فضایی مجلل تر در دید مشتریان

·         مدرن کردن دکوراسیون

اجرای شیشه سکوریت برای دکوراسیون داخلی اداری

استفاده از شیشه سکوریت در­ طراحی دکوراسیون اداری می تواند تغییرات مهمی در فضای شما ایجاد کند. نور طبیعی به افراد کمک می کند تا همه چیز را بهتر ببینند. بینایی انسان به گونه‌ای تنظیم شده است که با تغییراتی در نور طبیعی سازگار باشد. در واقع نور طبیعی بسیار بهتر از نور مصنوعی برای قوه بیناییی انسان است. سردرد، لک صورت و ... از جمله عوارض نور مصنوعی برای انسان است.­­­­
نکته دوم، استفاده از نور طبیعی باعث افزایش تمرکز می شود. نور طبیعی میزان ملاتونین بدن انسان را کنترل می کند در نتیجه بر احساس و تمرکز و بیداری شما اثر مطلوب می گذارد. یک مطالعه جدید در مورد بزرگسالان جوان نشان داده است که قرار گرفتن در معرض بیشتر نور طبیعی باعث شده تا هوشیاری بیشتری داشته باشند ، در حالی که کار در زیر نور مصنوعی باعث شده است که احساس خواب آلودگی کنند.

استفاده از شیشه بالکن یا شیشه تاشو جمع شو در فضای اداری جهت جلوگیری از تبادل صدا از محیطی به محیط دیگر

یکی دیگر از نوآوری ها در فضای اداری استفاده از شیشه تاشو جمع شو می باشد. این شیشه که می تواند به صورت موقت در برابر بالکن قرار گرفته و هر زمان که بخواهید با تا شدن از لولا در کنار بالکن جمع شود.

استفاده از شیشه بالکن در فضای اداری نتایج زیر را در بر دارد:

·         افزایش محیط و مساحت فضای اداری (با توجه به ارزشمند بودن هر متر مربع این فض)

·         استفاده بهینه در نور محیط

·         کاهش مصرف انرژی

·         استفاده از هوای طبیعی در بازه زمانی معمول

·         کاهش ورود آلاینده ها و عوامل آلوده کننده در فصول زمانی خاص

·         قابلیت تغییر کاربری بالکن در هر زمان

·         کاهش استهلاک کلی ساختمان

استفاده از حمام شیشه ای و یا شیشه برای سرویس بهداشتی

یکی از مشکلات مکان های اداری تعدد سرویس های بهداشتی و فضای کم به دلیل محدود بودن فضا برای این مکان است. جداسازی سرویس های بهداشتی با پارتیشن های شیشه ای می تواند به راحتی این محیط را تفکیک کرده و در فضا صرفه جویی کند. استفاده از سندبلاست و مات کردن شیشه نیز مشکلات را کاهش می دهد.

استفاده از سرویس بهداشتی شیشه ای در فضای کم برای مکان کسب و کار شما موارد زیر را موجب خواهد شد:

·         افزایش فضای مورد نیاز

·         ارتقا سطح بهداشت

·         کاهش آلاینده های محیطی

·         افزایش تهویه هوا

·         قابلیت شستشوی بیشتر

·         بهینه سازی مصرف انرژی

·         استفاده بیشتر از نور

·         کاهش به کارگیری لامپ

 

شیشه را از کجا تهیه کنیم؟

اکنون که از مزایای پارتیشن شیشه ای گفتیم حال به بررسی چگونگی خرید و تهیه آن می پردازیم. مهم ترین نکات در باره تهیه پارتیشن شیشه ای استفاده از شیشه سکوریت با کیفیت و یراق آلات مرغوب است.

شیشه سکوریت می بایست بدون خش و خال با برش استاندارد و اندازه گیری دقیق و مهندسی باشد. در واقع شیشه سکوریت اصلی ترین متریال پارتیشن را می سازد.  برای همین هر کاستی کیفیت کار شما را کاهش می دهد.

ارتقا کیفیت اتصالات و یراق آلات ایمنی و کیفیت کار شما را بیشتر از گذشته افزایش می دهد. هر درصد کاهش از کیفیت یراق آلات عمر کار شما را کاهش داده و به افزایش استهلاک منجر می گردد.  در نهایت این شما هستید که در مدت زمان کوتاهی نیاز به هزینه کرد مجدد دارید.

گروه صنعتی رامادر با ربع قرن فعالیت در صنعت شیشه سکوریت و درب اتوماتیک خدمات بسیار ارزشمندی را به شما در زمینه پارتیشن های اداری ارایه می دهد. اکنون بسیاری از برندهای بزرگ کشور محیط ادرای خود را با پارتیشین های شیشه ای رامادر دیزاین کرده اند.

استفاده از مرغوب ترین شیشه سکوریت کشور، به کارگیری با کیفیت ترین یراق آلات روز ، نصب دقیق و مهندسی ، صرفه جویی و مدیریت زمان به همراه خدمات و گارانتی استثنایی گروه صنعتی رامادُر را از دیگران متمایز ساخته است.

شما می توانید با مراجعه به نمایشگاه دایمی رامادر جدیدترین نمونه های پارتیشن اداری را مشاهده کنید. همچنین در وب سایت این شرکت  تعدادی از صدها نمونه کارهای انجام شده را ملاحظه فرمایید.

همکاران ما در گروه صنعتی رامادُر  همراه با شماره تماس 45136 پاسخگوی و راهنمای شما هستند.

 

0
۲۶ آذر, ۱۳۹۸

راهنمای تصویری طریقه نصب روشویی کابینتی دیواری

چرا روشویی کابینتی دیواری ؟

روشویی کابینتی

داشتن یک روشویی کابینتی شیک و مناسب با فضای سرویس بهداشتی می تواند به تنهایی جذابیت خاصی به فضای سرویس دهد. اگر می خواهید یک فضای لوکس و شیک در حمام و سرویس بهداشتی داشته باشید به شما پیشنهاد خرید روشویی کابینتی دیواری متناسب با رنگ سرامیک را می دهیم.

انتخاب روشویی کابینت دار  مناسب مهم هست ولی "چگونگی نصب صحیح روشویی کابینتی دیواری" مهمتر هست که با رعایت چند نکته علاوه بر حفظ زیبایی و اطمینان از ایمنی و درست بودن نصب باعث لذت بردن در زمان استفاده و طول عمر بیشتر روشویی می شود.

لوازم لازم برای نصب روشویی کابینتی دیواری

برای شروع نصب روشویی کابینتی دیواری باید ابزارآلات زیر را داشته باشیم؛

 • دریل با مته گردبر
 • سانتی متر
 • پیچ گوشتی
 • تراز دستی
 • پیچ و رولپلاک

طریقه نصب روشویی کابینتی

طریقه نصب روشویی کابینتی دیواری

موقع نصب روشویی کابینتی باید دقت کنید که لوله فاضلاب و انشعابات آب سرد و گرم مورد نیاز برای روشویی باید دقیقا زیر محل نصب روشویی به طوری که به وسیله کابینت روشویی کاور شود قرار گرفته باشد.

برای شروع طول و عرض روشویی کابینتی را طبق عکس دقیق اندازه می گیریم.

آموزش نصب روشویی کابینتی

آموزش اندازه گیری روشویی کابینتی برای نصب

برای اندازه گیری با استفاده از سانتی متر مابین سوراخ های محل نصب را اندازه می زنیم و وسط باکس کابینت روشویی را مشخص می کنیم. سعی کنید وسط باکس روشویی را دقیقا وسط لوله های آب سرد و گرم در نظر بگیرید مانند تصویر زیر

راهنمای نصب روشویی

کابینت روشویی دیواری در چه ارتفاعی باید نصب شود؟

ارتفاع نصب روشویی کابینت دار دیواری اهمیت زیادی دارد زیرا اگر شما این اندازه را درست رعایت نکنید باعث اذیت شدن استفاده کننده از روشویی خواهید بود در صورتی که در ارتفاع بالاتری نصب شود دسترسی و تسلط به شیر روشویی سخت می شود و در صورتی که در ارتفاع پایین تر از حد مجاز نصب شود باعث می شود استفاده کننده احساس کمر درد داشته باشد.

ارتفاع استاندارد نصب روشویی دیواری 85 الی 90 سانتی متر می باشد که البته این می تواند نسبت به میانگین قدی خانواده و یا استفاده کننده گان تغییر کند مثلا برای سرویس کودک باید به مراتب پایین تر و متناسب با قد کودک نصب شود.

راهنمای نصب روشویی

نکته مهم* باید ارتفاع تمام شده روشویی با کاسه 85 الی 90 سانتی متر باشد برای همین موقع نصب به ارتفاع کاسه هم دقت کنید در صورتی که کاسه روشویی شما روکار باشد حتما ارتفاع کاسه را هم اندازه بگیرید و با ارتفاع باکس روشویی جمع کنید.

راهنمای نصب روشویی

تراز بودن سطح روشویی کابینتی موقع نصب

با استفاده از تراز دستی، تراز بودن روشویی را بررسی کنید و مطمئن باشید که  علامتی که روی دیوار زده می شود حتما تراز باشد. طبق عکس زیر

راهنمای نصب روشویی کابینت دار

راهنمای نصب روشویی کابینت دار

توجه مهم ** قبل از سوراخ کردن محل نصب روشویی حتما حتما دقت کنید که لوله آب و یا سیم برق رد نشده باشد 

راهنمای نصب روشویی

باز کردن جای لوله فاضلاب و شیر آب پشت باکس روشویی

محل هایی که لازم است پشت کابینت روشویی برای اتصالات لوله فاضلاب و انشعابات آب سوراخ شود را به دقت روی بدنه کابینت روشویی علامت میزنیم و با استفاده از دریل گردبر جای شیر آب گرم و سرد و لوله فاضلاب را در میاریم.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

توجه داشته باشید که اکثر برندهای روشویی کابینتی ایرانی برای پشت باکس pvc نمی زنند و خالی هست و نیازی به این سوراخ کاری ندارید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی کابینتی روی دیوار

برای راحتی نصب روشویی می توانید از یک پایه برای نگه داشتن کابینت روی دیوار استفاده کنید تا راحت تر روشویی را روی دیوار با پیچ و رولپلاک محکم کنید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

 طبق تصویر با استفاده از پیچ گوشتی روشویی را محکم و با دقت روی دیوار نصب کنید.

راهنمای نصب روشویی

قرار دادن کاسه روشویی روی کابینت 

در صورتی که کاسه روشویی شما روکار باشد باید محل قرار گیری زیرآب را با استفاده از دریل و گردبر سوراخی به قطر 6 سانتی متر روی صفحه باز کنید. در صورتی که کاسه روشویی جای شیر نداشته باشد و مجبور باشید شیر روشویی پایه بلند استفاده کنید باشد جای شیر را نیز باید روی صفحه سوراخی به قطر 3.2 سانتی متر باز کنید.

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

راهنمای نصب روشویی

فیلم آموزش نصب روشویی کابینتی


راهنمای خرید روشویی کابینتی

اهمیت روشویی کابینتی در سرویس حمام 

یکی از راههایی که می تواند به شما برای داشتن سرویس حمام شیک و منظم کمک کند داشتن کابینت روشویی در سرویس حمام است. خرید روشویی کابینت دار برای سرویس بهداشتی یکی از با اهمیت ترین گزینه ها در طراحی دکوراسیون محیط حمام و سرویس بهداشتی می باشد.حال برای انتخاب کابینت روشویی باید چند سوال از خودتان بپرسید. نوع کابینت روشویی, دیواری یا زمینی؟ جنس کابینت روشویی , کابینت روشویی pvc یا چوبی؟؟

روشویی کابینت دار

راهنمای خرید روشویی کابینتی

برای خرید روشویی کابینتی باید ابعاد محل نصب کابینت روشویی را اندازه بگیرید اگر کابینت روشویی پشت درب سرویس بهداشتی نصب می کنید حتما باید عمق کار (از دیوار یا جلوی کابینت) را اندازه بگیرید تا به درب گیر نکند. در صورتی که فضای حمام شما کوچک باشد می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا118 روشویی کابینتی کوچک را را جستجو کنید و از مدل های روشویی کوچک انتخاب کنید.

همچنین شما می توانید با توجه به رنگ سرامیک و فضای سرویس حمام خود از کالا118 کابینت روشویی را با رنگ سفارشی انتخاب و خرید کنید.

انواع روشویی کابینتی از لحاظ نصب

در حالت کلی روشویی ها به دو نوع روشویی کابینتی دیواری و کابینت روشویی پایه دار در بازار موجود می باشد. موقع خرید روشویی کابینت دار باید به این نکته توجه کنیم که اگر فضای زیادی در حمام داریم می توانیم از کابینت روشویی زمینی پایه دار استفاده کنیم ولی در صورتی که فضای حمام کوچک هست بهتر است از کابینت روشویی وال هنگ یا همان دیواری استفاده کنیم.

نمونه کابینت روشویی دیواری

روشویی کابینتی دیواری

نمونه روشویی کابینتی پایه دار

روشویی کابینتی زمینی

جنس روشویی کابینتی

بیشتر روشویی های کابینت دار موجود در بازار از دو جنس پی وی سی pvc و چوبی wood می باشد. روشویی های کابین دار از جنس PVC با توجه به اینکه در برابر رطوبت و بخار آب مقاومت بیشتری دارند بیشتر مورد توجه طراحان می باشد.

روشویی کابینتی pvc


روشویی کابینتی چوبی

چرا روشویی کابینت دار PVC ؟؟

در انتخاب روشویی کابینت دار یکی از موارد مهم بهداشت محیط سرویس بهداشتی و حمام می باشد. سرویس بهداشتی با توجه به اینکه منبع بسیاری از میکروبها است و با هر بار استفاده از فلاش تانک تعداد زیادی از میکروب ها همراه با رطوبت به محیط اطراف پخش می شود داشتن کابینت روشویی PVC برای قرار دادن وسایل بهداشتی از جمله مسواک داخل باکس ضروری است و از طرفی تمیز کردن کابینت روشویی پی وی سی با توجه به اینکه جنس PVC ذاتا آب گریز و مقاوم در برابر رطوبت می باشد و تمیز کردن روشویی pvc  بسیار راحت تر از سایر روشویی ها می باشد.

انواع کابینت روشویی pvc

طراحی نوع روشویی کابینتی

روشویی کابینتی را شما نسبت به دکور حمام خود می توانید از نوع روشویی کابینت دار سلطنتی یا کابینت روشویی مدرن فانتزی و ... انتخاب کنید.

روشویی کابینت دار سلطنتی

قبلا اکثر کابینت های روشویی سلطنتی از جنس چوب ساخته می شود ولی الان از جنس PVC هم ساخته می شود این نوع از روشویی ها با استفاده از دستگاه های CNC طرح ها و نقش های کلاسیک مختلفی بروی بدنه PVC یا چوب هک می شود روشویی کابینتی سلطنتی اکثرا دارای طرح های سنتی و زیبایی از معماری ایرانی و رومی می باشد.قیمت روشویی کابینتی سلطنتی با توجه به اینکه ریز کاری زیادی دارد و تولید آن بسیار وقت گیر می باشد نسبت به بقیه طرح ها قیمت بالاتری دارد.

کابینت روشویی سلطنتی

روشویی کابینتی مدرن

 روشویی کابینتی مدرن اکثرا از جنس پی وی سی ساخته می شود و سطحی براق و زیبایی دارد و با توجه به تنوع رنگ PVC  و مدل های متنوع که می توان از پی وی سی تولید کرد دارای طرح های زیادی در بازار می باشد. کابینت های روشویی مدرن هم در حالت زمینی و هم در حالت وال هنگ یا همان دیواری قابل تولید می باشد ولی بیشتر طراحان از مدل دیواری استفاده می کنند. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا118 مدل های روشویی کابینتی را با انواع رنگ های سفارشی می توانید خرید کنید.

روشویی کابینتی مدرن

روشویی کابینتی معمولی

 روشویی کابینتی معمولی که اکثرا از جنس روکش PVC می باشد. قیمت روشویی کابینتی معمولی با توجه به جنس کابینت نسبت به روشویی های تمام PVC قیمت ارزان تری دارد. روشویی ارزان قیمت روکش پی وی سی دارای  دوام و مقاومت کمتری نسبت به بقیه روشویی ها دارد پیشنهاد کالا 118 برای شما خرید کابینت روشویی تمام PVC می باشد.

کاسه - سنگ رویه روشویی کابینت دار

کاسه روشویی یا همان سنگ روشویی مورد استفاده برای کابینت ها از دو نوع سنگ روشویی توکار  و سنگ روشویی روکار

سنگ روشویی کابینتی توکار

 این نوع سنگ که کامل داخل کابینت نصب می شود و لبه ها سنگ توکار بیرون می ماند. برای این نوع از روشویی های کابینت دار شیر روشویی پایه کوتاه نصب می شود. 

سنگ روشویی کابینتی روکار

روشویی های کابینتی که از نوع سنگ روکار استفاده می شود در این مدل کاسه روشویی تماما روی باکس وسط قرار می گیرد با توجه به ارتفاع سنگ در صورتی که رویه سنگ محل شیر وجود نداشته باشد باید از شیرآلات روشویی پایه بلند و یا شیرآلات روشویی توکار استفاده شود.

جنس سنگ روشویی کابینتی

کاسه سرامیک معمولی :

کاسه سرامیک معمولی دارای سطح براق می باشد و در برابر رطوبت مقاوم می باشد قیمت کاسه روشویی سرامیکی به لعاب رویه آن بستگی دارد کاسه های روشویی ایرانی نسبت به کاسه های روشویی وارداتی دارای قیمت و کیفیت پایین تری می باشد.

کاسه روشویی سنگ مصنوعی :

سنگ مصنوعی که این روز ها با نام کورین بیشتر بکار می رود در واقع یک برند از محصولات سنگ سخت Solid Surface سالید سرفیس هست که در سال 1967 توسط شرکت آمریکایی DuPont ساخته شده است. سنگ مصنوعی بیشتر در ساخت رویه کابینت آشپزخانه , سینک آشپزخانه , وان حمامی, کاسه روشویی و ... استفاده می شود از ترکیب سنگ معدنی بوکسیت( bauxite)و پلیمر اکریلیک و تری هیدرات آلومینا تشکیل شده است. با توجه به تنوع رنگ و مدل کاسه های روشویی جنس سنگ مصنوعی امروزه روز به روز بیشتر استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد سنگ مصنوعی به مقاله کورین چیست؟ مراجعه فرمایید

کاسه روشویی از جنس کوارتز :

سنگ مصنوعی کوارتز که حدودا 95 درصد آن سنگ طبیعی و تنها 5 درصد آن از سیلیسیم دی اکسید تشکیل شده است.این نوع سنگ هم همانند کورین در برابر خراشیدگی و ضربه مقاومت بالایی دارد و آنتی باکتریال می باشد.

فیلم آموزش نصب کابینت روشویی 


راهنمای خرید سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک ظرفشویی گرانیتی

تولید سینک ظرفشویی گرانیتی آشپزخانه

امروزه اکثر کسانی که می خواهند آشپزخانه ای متفاوت داشته باشند اقدام به خرید سینک ظرفشویی گرانیتی برای ظرفشویی می کنند برای همین تولید کنندگان این نوع سینک ها، روز به روز جدیدترین سینک های گرانیتی را به بازار ارائه می دهند.

سینک های ظرفشویی گرانیتی از پودر سنگ گرانیتی به همراه رزین های اکریلیک ساخته می شود و سینک های تولید شده نسبت به ضربه و خط و خش مقاومت بالایی دارد. 


برای مشاور رایگان خرید سینک گرانیتی آشپزخانه با شماره 09194109168 تماس بگیرید.


سینک ظرفشویی گرانیتی رنگ سفید

رنگبندی سینک های ظرفشویی گرانیتی آشپزخانه

سینک های گرانیتی علاوه بر مقاومت بالا در برابر ضربه، خط و خش، مزیت تنوع رنگ را نیز دارند، تنوع رنگ بندی سینک های گرانیتی باعث شده تا این نوع سینک ها با انواع دکوراسیون های آشپزخانه به راحتی همخوانی داشته باشد. سینک های گرانیتی در مدل های تک رنگ و رنگ ترکیبی تولید می شود.

راهنمای خرید سینک دولگن سفید

سینک های گرانیتی پرفروش از لحاظ رنگ 

همانطور که اشاره شد سینک های گرانیتی در مدل های تک رنگ و رنگ های ترکیبی تولید می شود. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا 118 هر رنگی که بخواهید سینک گرانیتی سفارش دهید. ولی اگر می خواهید بدانید پرفروش ترین سینک ظرفشویی گرانیتی کدام رنگ هست؟ در ادامه به ترتیب اشاره می کنیم؛

 • سینک گرانیتی سفید
 • سینک گرانیتی مشکی
 • سینک گرانیتی طوسی

سینک ظرفشویی گرانیتی سفید

روز به روز خرید سینک ظرفشویی گرانیتی سفید روبه افزایش است. در حالت کلی لوازم خانگی به رنگ سفید از آنجایی که به راحتی قابل ست شدن با دیگر لوازم آشپزخانه هستند، همین طرفداران زیادی دارند. سینک های گرانیتی با رنگ سفید خیلی شیک و جذاب هستند و برای کسانی که می خواهند دکوراسیون آشپزخانه آنها جذاب تر باشد یک پیشنهاد خوب می باشد.

راهنمای خرید سینک گرانیتی مشکی

سینک ظرفشویی گرانیتی مشکی

اگر دکور آشپزخانه شما رنگ مشکی هست و علاقه زیادی به استفاده رنگ تیره در آشپزخانه دارید به شما پیشنهاد خرید سینک گرانیتی مشکی را می دهیم یک سینک بسیار شیک و خاص که زیبایی خاصی به محیط آشپزخانه می بخشد.

خرید سینک گرانیتی مشکی را برای کسانی که شیرآلات طلایی خرید کرده اند را هم پیشنهاد می دهیم چون رنگ طلایی با مشکی ترکیب واقعا شیکی درست می کنند. 

البته بعضی از طراحان برای دکور آشپزخانه هایی که از لوازم سفید استفاده شده است هم، سینک ظرفشویی گرانیتی مشکی را توصیه می کنند چون رنگ مشکی به عنوان رنگ تضاد جلوه خاصی به فضای آشپزخانه می دهد.

سینک گرانیتی رنگ طوسی

سینک گرانیتی طوسی (نقره ای)

سومین رنگ سینک گرانیتی که بیشترین فروش را بین خریداران دارد سینک های گرانیتی طوسی یا نقره ای دارد. زیرا اکثر آشپزخانه ها ترکیب رنگ های سفید، مشکی یا سلور ( نقره ای ) را بیشتر دارند و برای ست کردن رنگ سینک آشپزخانه با دیگر لوازم این سه رنگ بیشترین فروش را بین دیگر رنگ ها دارد.

البته ما در فروشگاه اینترنتی کالا118 برای کسانی که می خواهند سینک گرانیتی با رنگ های خاص خرید کنند هم سینک ظرفشویی با رنگ سفارشی می توانیم تولید کنیم.

انواع سینک گرانیتی

انواع مدل سینک ظرفشویی ظرفشویی گرانیتی 

سینک های گرانیتی همانند سینک های استیل در سایز ها و مدل های مختلف تولید می شود که در ادامه به انها اشاره می کنیم؛

 • سینک گرانیتی تک لگن با سینی
 • سینک گرانیتی دو لگن با سینی
 • سینک گرانیتی  تک لگن بدون سینی
 • سینک گرانیتی دو لگن بدون سینی 

سینک ظرفشویی گرانیتی تک لگنه با سینی

سینک گرانیتی تک لگنه با سینی

سینک های گرانیتی تک لگن با سینی اکثرا طول 100 سانتی متر و عرض 52 سانتی متر هستند ولی اگر بخواهید سینک سایز بزرگ داشته باشید ولی تک لگن بزرگ مشکلی نیست ما در کالا 118 چند مدل سینک با ابعاد 115*52 داریم که فقط یک لگن بزرگ دارند و شما می توانید از این مدل ها انتخاب کنید. معمولا اندازه لگن و سینی در سینک های گرانیتی تک لگن تقریبا برابر است.

سینک-دولگن-با-سینی

سینک گرانیتی دو لگنه با سینی

سینک هایی گرانیتی دولگن بیشترین تنوع را در بین مدل ها دارد برای همین می شود گفت سینک گرانیتی دولگن با سینی پر فروش ترین مدل می باشد. ابعاد استاندارد برای سینک های گرانیتی دولگن 115 طول و 52 سانتی متر عرض می باشد. در این نوع سینک ها حدودا 35 سانتی متر طول سینی و الباقی طول لگن ها هستند که بسته به مدل شاید اندازه لگن ها با هم فرق داشته باشند.

سینک گرانیتی تک لگنه بدون سینی

سینک گرانیتی تک لگنه بدون سینی

از سینک گرانیتی تک لگن بدون سینی بیشتر برای آزمایشگاه ها و آشپزخانه های کوچک استفاده می شود. البته سینک گرانیتی تک لگن را می توانید به حالت زیر صفحه ای نیز استفاده کنید. سایز این نوع سینک ها معمولا 50*50  یا 50*70 سانتی متر می باشد.

سینک گرانیتی دو لگنه بدون سینی

سینک گرانیتی دو لگنه بدون سینی

سینک گرانیتی دولگن بدون سینی هم یکی از پر فروش ترین مدل های سینک آشپزخانه می باشد. این مدل را می شود هم به صورت توکار و هم به صورت زیر صفحه ای استفاده کنید. سینک دولگنه بدون سینی در سایز های 85 و 100 سانتی متر تولید می شود.

لیست قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی

قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی به نوع مواد اولیه ، کیفیت و برند بستگی دارد شما می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا118 لیست قیمت سینک گرانیتی را با بیشترین درصد تخفیف مشاهده و خرید کنید.

سینک گرانیتی دو لگنه بدون سینی

در حالت کلی 

سینک گرانیتی به دلیل کیفیت، دوام بالا و تنوع رنگ در بین مصرف کنندگان از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. دلیل کیفیت و دوام بالای این محصول مواد اولیه تولید آن است. استفاده از پودر سنگ گرانیت موجب گردیده است که این محصول از تنوع بسیار بالایی برخودار گردد. 

تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی با رعایت چند نکته ساده بسیار آسان است. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تمیز کردن سینک های گرانیتی لطفا مطلب " راهنمای تمیز کردن سینک گرانیتی" را مطالعه فرمایید.

راهنمای خرید وان جکوزی حمام

اهمیت خرید وان جکوزی حمام

شاید چند سال قبل وقتی برای دکوراسیون یک آپارتمان بحث و گفتگو می شد یکی از فضاهایی که زیاد برای طراحی و دکوراسیون صحبتی به میان نمی آمد و مردم زیاد اهمیتی به انجا نمی دادن دکور سرویس حمام و تجهیزات حمام بود. ولی امروزه به جرات می توان گفت اهمیت طراحی و خرید تجهیزات لوکس برای فضای سرویس بهداشتی و حمام اگر بیشتر از فضای آشپزخانه و نشیمن نباشد مطمئن باشید کمتر هم نیست.خرید وان جکوزی حمام یکی از راه های داشتن فضای حمام شیک و آرامش بحش می باشد. اکثرا ما لذت دراز کشیدن در آب گرم را از آب دریا و رودخانه گرفته تا استخر و یا وان حمام را تجربه کردیم. حال تصور کنید پس از یک روز پرکار و خیابان های شلوغ و  رانندگی در ترافیک سنگین را!! بیشترین نیاز شما موقع رسیدن به منزل یک ماساژ با آب گرم داخل وان جکوزی می باشد.

برای خرید وان جکوزی ها کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی کالا118 نمایندگی فروش انواع وان جکوزی خانگی با بهترین قیمت و ارسال برای همه شهرهای کشور  

لیست قیمت وان ساده حمام

قیمت وان حمام ساده به موارد زیر بستگی دارد.

 •  جنس بدنه وان
 • شاسی وان 
 • برند کارخانه سازنده
 • نوع زیرآب وان
 • لوازم جانبی همراه وان
 • گارانتی و خدمات پس از فروش 

جنس بدنه وان در حال حاضر بروز ترین و با کیفیت ترین ورق های مورد استفاده در ساخت وان از جنس آکرولیک می باشد.

شاسی وان بهترین نوع فلز برای ساخت شاسی استیل ضد زنگ می باشد. قیمت وان ها با شاسی ضد زنگ بیشتر از وان با شاسی آهنی می باشد.

برند کارخانه سازنده در ادامه برندهای تولید کننده وان حمام را از لحاظ قیمت و ابعاد و مشخصات بررسی خواهیم کرد.

زیرآب وان حمام در دو مدل زیرآب اتومات و زیرآب پدالی برای وان ها نصب می شود قیمت وان حمام با زیر آب اتومات نسبت به وان حمام با زیرآب پدالی بیشتر است. زیرآب اتومات به وسیله یک کلید که روی بدنه تعبیه می شود کار تخلیه آب را انجام میدهد ولی زیر آب پدالی با ضربه پا عمل تخلیه آب انجام می شود.

لوازم جانبی همراه وان مانند پانل کوچک دستگیره زیرسری و... در قیمت تمام شده وان حمام تاثیر زیادی دارد.

در جدول زیر لیست قیمت انواع برند های تولید کننده وان ساده حمام را مشاهده می کنید با کلیک بر روی هر برند شما می توانید لیست قیمت و مشخصات همراه با عکس وان های تولید آن شرکت را بررسی و خرید کنید.

لیست برند های وان حمام

لوگو وان جکوزی شاینی

لوگو وان جکوزی تنسر

وان جکوزی باداب لوگو

وان جکوزی ریتون

وان حمام ساده شاینی
وان حمام ساده تنسر
وان حمام ساده باداب
وان حمام ساده ریتون

وان جکوزی آرال

وان جکوزی هوم بیس

وان جکوزی ساحل وان

وان حمام سنگی زنو 

وان حمام ساده آرال
وان حمام ساده هوم بیس
وان حمام ساده ساحل وان
  وان حمام سنگی زنو

برای مشاور رایگان خرید وان جکوزی خانگی با شماره 09194109168 تماس بگیرید


لیست قیمت وان جکوزی حمام

قیمت وان حمام جکوزی دار به عوامل زیر بستگی دارد.

 • قدرت و نوع موتور پمپاژ آب
 • آپشن های درخواستی وان جکوزی
 • تعداد جت های مساژور وان جکوزی 
 • رنگ جت ها و شیرآلات وان جکوزی
 • نوع زیرسری وان جکوزی
 • سایز و ابعاد 
 • ظرفیت وان جکوزی
 • تعداد پانل (کاور) های 
 • جنس بدنه وان جکوزی
 • جنس شاسی 
 • و ...

موتور وان جکوزی:

یک فرق اساسی بین وان ساده و وان جکوزی دار در داشتن همین موتور پمپ آب در مدل های وان جکوزی است برای اینکه آب با فشار زیادی از جت های ماساژور نصب شده در بدنه وان به داخل جکوزی وارد شود از موتور پمپ جکوزی استفاده می شود، در حالت پیش فرض در همه برندهای وان جکوزی , برای وان جکوزی تک نفره موتور با قدرت 1 اسب بخار و برای وان جکوزی 2 نفره 1.5 اسب بخار نصب می کنند شما می توانید قدرت موتور را موقع سفارش وان جکوزی انتخاب کنید. البته درنظر داشته باشید هر چقدر قدرت موتور بالاتر باشد قیمت وان جکوزی نیز افزایش می یابد.

تیپ وان جکوزی و نوع آپشن سفارشی:

در حال حاضر بعضی ار برند ها مانند برند شاینی , تنسر و ساحل وان لیست قیمت وان جکوزی ها را بر حسب تیپ بندی به نمایندگان فروش ارائه می کنند برای نمونه برند وان جکوزی شاینی را با هم بررسی می کنیم.
کارخانه نوید آینده صاحب برند وان جکوزی شاینی قیمت وان جکوزی های خود را بر حسب 5 تیپ که در جدول زیر مشاهده می کنید ارائه می کند.

مشخصات تیپ های جکوزی شاینی

آپشن هاتیپ 1تیپ 2تیپ 3تیپ 4تیپ 5
زیرسری
دستگیره
زیرآب اتومات
پانل جلو
پانل جانبی
ماساژور کناری
کلید پنوماتیک
صفحه کنترل دیجیتالی
چراغ Led
ماساژور کف (بلوئر-حباب ساز)
نگهدارنده گرما (هیتر)
سیستم صوتی (رادیو)
اتصال با vhs یا بلوتوث
اوزون (تصفیه آب)
ریموت کنترل 
محافظ جان
LCDسفارشیسفارشیسفارشیسفارشی

راهنمای تصویری انتخاب تیپ وان جکوزی


شما موقع خرید وان جکوزی از فروشگاه اینترنتی کالا118 می توانید هر یک از تیپ های فوق را انتخاب کنید با انتخاب کردن هر یک از تیپ های فوق قیمت همان تیپ به شما در قسمت مبلغ نمایش داده می شود. برای اینکه مشخص تر شود در عکس زیر ما تیپ 1 وان جکوزی را برای سفارش دادن انتخاب کردیم قیمت مشخص شده قیمت تیپ 1 می باشد. ولی در عکس دوم همین مدل را تیپ دوم انتخاب کردیم قیمت سایت تغییر کرد و قیمت تیپ دوم را نشان داد.

عکس اول
تیپ 1 وان جکوزی 

عکس دوم
وان جکوزی تیپ 2

انتخاب شیرآلات وان جکوزی

شیرآلات وان جکوزی

بعضی از کارخانه های تولید وان جکوزی برای اینکه مشتری بتواند محصول خریداری شده را بهتر با دکور سرویس حمام خود دیزاین کند اقدام به نصب شیرآلات رنگی و چند تیکه روی وان ساده و یا وان جکوزی دار می کنند. شما می توانید موقع ثبت سفارش تیپ شیرآلات رو هم انتخاب کنید. شیرآلات کروم نسبت به شیرآلات طلایی و رزگلد ارزان قیمت هستند.

جت های ماساژور وان جکوزی

جت وان جکوزی


به صورت پیش فرض برای وان جکوزی تک نفره تعداد 6عدد جت ماساژور و برای وان جکوزی دونفره 12عدد جت ماساژور نصب می شود ولی شما می توانید با پرداخت هزینه اضافی تعداد جت ها را افزایش بدهید. شما می توانید رنگ جت ها را هم سفارش بدید. لازم به توضیح است اگر تعداد جت هارا افزایش بدهید باید قدرت موتور را هم افزایش بدید تا فشار آب جت ها کمتر نشود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ظرفیت و ابعاد جکوزی ها لطفا مقاله زیر را مطالعه فرمایید.
راهنمای خرید شیر ظرفشویی

راهنمای خرید شیر ظرفشویی

راهنمای انتخاب شیر ظرفشویی آشپزخانه

در انتخاب شیرآلات بهداشتی ساختمان باید نهایت دقت را داشته باشیم، افزایش روز به روز قیمت شیرآلات بهداشتی از یک طرف، و هزینه بر بودن تعویض شیرآلات هم از لحاظ مالی و هم از لحاظ وقت از طرف دیگر، باعث شده تا قبل از اقدام به خرید در مورد انواع مدل ها و جنس شیرآلات بیشتر آشنا بشیم.

با توجه به اینکه شیرظرفشویی یا همان شیر سینک آشپزخانه یکی از پر کاربرد ترین شیرآلات موجود در ساختمان می باشد و به مراتب موقع خرید باید با کیفیت ترین شیر ظرفشویی در کنار قیمت مناسب انتخاب کنیم برای همین در این مطلب قصد داریم در مورد " راهنمای خرید شیر ظرفشویی آشپزخانه " نکاتی را خدمتتون ارائه دهیم.

شیر ظرفشویی مشکی

انواع شیر ظرفشویی آشپزخانه از لحاظ نصب

شیرآلات ظرفشویی آشپزخانه از لحاظ نصب به سه دسته تقسیم می شوند، در ادامه هر مدل را به صورت مختصر توضیح می دهیم؛

 • شیر ظرفشویی نصب روی سینک
 • شیر ظرفشویی نصب روی صفحه کابینت
 • شیر ظرفشویی دیواری

شیر سینک آشپزخانه

شیر ظرفشویی نصب روی سینک

موقع خرید شیر ظرفشویی از نوع متصل به سینک، باید دقت کنید که سینک ظرفشویی شما با شیر سازگار باشد. در حال حاضر شیر های ظرفشویی رو سینکی در انواع مختلف در بازار موجود می باشد که نیاز به یک ، دو ، سه و یا حتی چهار حفره روی سینک نیاز دارد برای همین قبل از خرید این نوع شیرآلات ظرفشویی باید به سازگاری نوع شیر با سینک دقت کنید.

اگر شیر ظرفشویی جدید که خرید کرده اید نیاز به سوراخ های کمتری دارد می توانید سوراخ های اضافی که قبلا روی سینک متناسب با شیر ظرفشویی قبلی ایجاد شده است را با درپوش های مخصوص سینک بپوشانید.

راهنمای شیر ظرفشویی نصب روی کابینتی

شیر ظرفشویی نصب روی صفحه کابینت

شیرآلات ظرفشویی رو کابینتی را برای کسانی که در آشپزخانه از سینک های زیر صفحه ای و یا توکار استفاده می کنند می توان پیشنهاد داد. برای این نوع شیرآلات می توانید نسبت به تعداد سوراخ مورد نیاز هر شیر ظرفشویی، روی کانتر با دریل حفره ایجاد کرد. شیر ظرفشویی در این مدل بصورت مستقیم در بالای کانتر نصب می شد .
انتخاب شیر ظرفشویی دیواری

شیر ظرفشویی دیواری

شیر ظرفشویی دیواری از قدیم در آشپزخانه ها استفاده می شد. شیر ظرفشویی دیواری که در زمان قدیم استفاده می شد از نوع کلاسیک بود که در بیشتر خانه ها لوله کشی رو کار انجام می شد ، البته در طراحی دکوراسیون آشپزخانه امروزه لوله کشی های روکار هیچ جایی ندارد و کسانی که می خواهند شیر ظرفشویی آشپزخانه دیواری داشته باشند بیشتر اقدام به خرید شیرآلات توکار می کنند.
یک نکته مهم در زمان خرید شیر آب ظرفشویی دیواری، دقت به اندازه فاصله دیوار با سینک ظرفشویی می باشد. باید این فاصله طوری باشد که آبریز شیر ظرفشویی دقیقا به داخل سینک باشد و موقع استفاده بتوانید تسلط کافی و کامل روی شیر داشته باشید.
شیر ظرفشویی دیواری و دو منظوره

شیر ظرفشویی دومنظوره ( تصفیه دار )

شیر ظرفشویی دو منظوره یا همان شیر ظرفشویی تصفیه دار برای کسانی که در آشپزخانه خود از تصفیه آب استفاده می کنند بسیار کاربردی و مناسب است، امروزه شیر ظرفشویی دوکاره پرفروش ترین نوع شیر های ظرفشویی می باشد. شما با نصب این نوع شیر سینک، دیگر نیازی به استفاده از دوتا شیر آب در آشپزخانه ندارید و به راحتی می توانید خروجی تصفیه آب خود را به شیر آب ظرفشویی دومنظوره وصل کنید.
اگر سینک آشپزخانه شما کوچک می باشد بهترین نوع شیر ظرفشویی، شیر ظرفشویی دو منظوره است.
شیر ظرفشویی دومنظوره
شیر ظرفشویی دوکاره

شیرظرفشویی لمسی 

شیر های ظرفشویی لمسی یا همان تاچ، نوع جدید شیرآلات آشپزخانه می باشد که برای راحتی و صرفه جویی مصرف آب تولید شده است.
روش کار شیر ظرفشویی اهرمی را با یک مثال برای شما توضیح می دهیم، فرض کنید می خواهید از شیر ظرفشویی لمسی استفاده کنید برای شروع کار مثل بقیه شیرآلات اهرمی با استفاده از اهرم، شیر آب را باز می کنیم حال اگر دست شما اگر بند باشه و نتوانید از اهرم برای بستن آب استفاده کنید می توانید با لمس علمک شیر به وسیله ساعد، مچ دست و یا هر قسمتی از دستتان آب را قطع کنید.
حال فرض کنید در همان حالت که با استفاده از لمس (تاچ) شیر آب را بسته اید می خواهید دوباره شیرظرفشویی را باز کنید در این حالت هم می توانید به راحتی با لمس کردن شیر، جریان آب را باز کنید.
موقع استفاده از شیر ظرفشویی لمسی توجه کنید که در صورتی که اهرم سمت آب داغ باشد و با استفاده از تاچ آب را قطع کرده باشید موقع باز کردن جریان آب داغ اول خواهد آمد پس مواظب باشید دستتان نسوزد.
شیر ظرفشویی لمسی

نمونه شیر ظرفشویی لمسی


شیر ظرفشویی شلنگدار

طراحان و تولید کنندگان شیرآلات هر روز برای راحتی و آسایش ، سعی می کنند بهترین و جدید ترین شیرآلات بهداشتی را به بازار ارائه دهند. یکی از جدید ترین نوع شیرآلات ظرفشویی که چند سالی هست در بازار موجود می باشد شیرآلات ظرفشویی شلنگدار هست. این نوع شیر سینک برای راحتی در شستشوی میوه و سبزیجات و یا راحتی شما برای نظافت کردن قسمت های گوشه و دور سینک آشپزخانه بسیار کاربردی است.

شیر ظرفشویی شلنگدار

قیمت شیر ظرفشویی شلنگدار

قیمت شیر ظرفشویی شلنگدار بسته به مدل و برند متغییر است ولی در حالت کلی قیمت این نوع شیر ظرفشویی نسبت به قیمت شیر ظرفشویی معمولی گرانتر است.

اکثر برند ها در حال حاضر اقدام به تولید شیر ظرفشویی شلنگ دار کرده اند از برند های ایرانی مانند شیرآلات قهرمان ، شیرآلات شودر ، شیرآلات kwc ، شیرآلات شایان و... برند خارجی مانند شیرآلات جاستایم می توان نام برد.

راهنمای تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی آشپزخانه

راهنمای تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی

استفاده از سینک ظرفشویی گرانیتی 

با پیشرفت علم و تکنولوژی طراحان دکوراسیون منزل هم با تولید لوازم شیک و جدید روز به روز طرح های بهتری خلق می کنند. در حال حاضر اکثر طراحان مطرح دنیا برای طراحی آشپزخانه و مخصوصا سینک ظرفشویی طرح های جذابی ارائه داده اند یکی از این طرح ها خرید سینک ظرفشویی گرانیتی به جای سینک های قدیمی می باشد. سینک های گرانیتی علاوه بر زیبایی خاصی که دارند، دارای مقاومت و کیفیت بالایی نیز دارند.

نظافت سینک ظرفشویی گرانیتی

شاید بعضی ها فکر کنند تمیز کردن سینک های گرانیتی سخت و زمان بر است ما در ادامه به شما آموزش می دهیم که چطوری سینک ها و صفحه های گرانیتی را به راحتی تمیز کنید با ما همراه باشید.

مواد تشکیل دهنده سینک ظرفشویی گرانیتی 

قبل از اینکه شروع به آموزش تمیز کردن سینک های گرانیتی کنیم، بهتر است مواد تشکیل دهنده سینک های گرانیتی را باهم بررسی کنیم، سینک های گرانیتی از 80درصد پودر گرانیت و 20 درصد رزین تشکیل می شود که خیلی مقاوم تر و با کیفیت تر از خود گرانیت می باشد.

تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی

راهنمای نگهداری سینک ظرفشویی گرانیتی 

سینک های گرانیتی بر خلاف خود گرانیت سطحی صاف و صیقلی دارد برای همین نظافت و نگهداری آن راحت تر است. بهترین راهنمایی که برای نظافت و نگهداری سینک های گرانیتی می شود گفت، رعایت یک نکته مهم هست، " خشک و تمیز نگه داشتن سینک گرانیتی بعد از هر بار مصرف" این کار باعث می شود سینک شما همیشه تمیز باشد و مانع از تجمع جرم‌ها و رسوبات خواهد شد.

تمیز کردن سینک ظرفشویی گرانیتی

روش های تمیز کردن سینک گرانیتی

در این مقاله ما دو روش تمیز کردن سینک گرانیتی را آموزش می دهیم شما از هر دو روش می توانید استفاده کنید، 

 • تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین و سرکه 
 • تمیز کردن سینک گرانیتی با مواد شوینده معمولی
 • تمیز کردن سینک گرانیتی با پولیش ماشین 

چگونه سینک ظرفشویی گرانیتی را بعد هر بار مصرف تمیز کنیم؟

اگر می خواهید سینک ظرفشویی گرانیتی شما همیشه مرتب و تمیز به نظر برسد بعد از هر بار استفاده از سینک، حتما با پاک کننده های معمولی و یک تکه پارچه نخی و نرم سطح سینک را تمیز و خشک کنید تا زیبایی و جذابیت سینک کمتر نشود.

چگونه لکه های روی سینک ظرفشویی گرانیتی را تمیز کنیم؟

سختی آب باعث رسوب و جرم روی همه مدل سینک ها می شود برای تمیز کردن لکه های رسوب آب روی سینک های ظرفشویی گرانیتی طبق توضیحات پایین می توانید به راحتی این لکه ها را پاک کنید؛

راهنمای تمیز کردن سینک گرانیتی مشکی

برای تمیز کردن سینک گرانیتی مشکی، سفید و یا هر رنگ دیگری که لکه گرفته است اول سینک را با مواد شوینده معمولی کامل شستشو می کنید؛ داخل سینک گرانیتی را طبق تصویر مقداری آب گرم پر می کنید

تمیز کردن سینک گرانیتی مشکی

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین و سرکه

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین

داخل آب مقداری ( 2 قاشق ) جوش شیرین بریزد و بهم بزنید تا کامل حل شود،  جوش شیرین به عنوان یک ماده پاک کننده طبیعی و بی خطر مناسب برای سینک گرانیتی می باشد. جوش شیرین بهترین گزینه برای از بین بردن لکه های روی سینک گرانیتی سفید و مشکی می باشد. با یک دستمال نرم ترکیب جوش شیرین و آب را به تمام قسمت های سینک بکشید.

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین

بعد از حدودا 15 دقیقه با یک دستمال نرم تمام قسمت های سینک را پاک کنید و سپس با استفاده از دستمال خشک تمام سطوح سینک گرانیتی را کاملا خشک کنید.

تمیز کردن لکه سینک گرانیتی با جوش شیرین

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین

توجه داشته باشید شما می توانید برای ضدعفونی کردن سطح سینک به جای آب، جوش شیرین را با سرکه سفید ترکیب کنید.

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین

تمیز کردن سینک گرانیتی با جوش شیرین