سه شنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۸

تمیز کردن کاسه روشویی سرامیکی با 3 روش عالی

نحوه تمیز کردن زردی کاسه روشویی سرامیکی بدون مواد شیمیایی

کاسه هایی که روی روشویی های کابینتی استفاده می شوند اکثرا در دو نوع است:

کاسه های روشویی، مخصوصا سرامیکی ها بسیار حساس هستند و اگر به درستی محافظت نشود ممکن است خط و خش و یا جرم بگیرد برای همین ما در این مطلب سعی می کنیم نحوه تمیز کردن کاسه های روشویی سرامیکی را بدون استفاده از مواد شیمیایی و فقط با استفاده از پاک کننده های طبیعی مانند لیمو و یا سرکه و در صورتی که جرم گرفته باشد و زرد شود و یا لکه های خاصی داشته باشد از جوش شیرین به عنوان یک پاک کننده ساینده ملایم استفاده کنید.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

چگونه زردی سنگ دستشویی را تمیز کنیم؟

روش اول:

تمیز کردن لکه های کاسه روشویی با لیمو و سرکه سفید

برای تمیز کردن زردی و جرم گیری سنگ دستشویی یا همان روشویی باید روی قسمت لکه دار کاسه روشویی لیمو یا سرکه بزنید. سرکه و لیمو خاصیت اسیدی خفیف می باشد که در پاک کردن لکه های زنگ زدگی بسیار موثر است. پس از اینکه محل لکه را سرکه و یا لیمو زدید اجازه بدید به مدت نیم ساعت بماند.با اینکه این مواد قدرت اسیدی خیلی کمی دارند ولی مواظب باشید بیش از نیم ساعت روی کاسه روشویی نماند زیرا باعث آسیب زدن به لعاب کاسه روشویی می شود. بعد از نیم ساعت ناحیه سرکه یا لیمو زده شده را با یک اسفنج یا پارچه نرم پاک کنید تا لکه ها کاملا تمیز شود.


نظافت روشویی

تمیز کردن سرکه و لیمو از روی کاسه روشویی

پس از اینکه با دستمال نرم روی سنگ روشویی را پاک کردید با استفاده از یک اسفنح نرم طبق تصویر بر روی کاسه بکشید. تاکید می کنم با اسفنج نرم این کار را کنید به هیچ وجه از جسم خشن و زبر استفاده نکنید زیرا باعث خط و خش روی لعاب کاسه می شود.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

آب کشی آخر کاسه روشویی

با استفاده از آب و دستمال نرم، تمام قسمت های روشویی را از لیمو و سرکه کاملا پاک کنید اجازه ندید هیچ اثری از سرکه و لیمو باقی بمونه زیرا لیمو و سرکه باعث خوردگی لعاب کاسه به مرور زمان می شود.

نظافت کاسه روشویی سرامیکی

روش دوم:

جرم گیری و تمیز کردن زردی کاسه روشویی با جوش شیرین

سعی کنید از روش اول استفاده کنید ولی در صورتی که از روش اول نتیجه نگرفتید از جوش شیرین برای جرم گیری و تمیز کردن زردی سنگ دستشویی استفاده کنید چون استفاده زیاد از جوش شیرین باعث خراب شدن لعاب سنگ روشویی می شود.جوش شیرین را روی قسمت هایی که لکه هست بریزید از آنجایی که جوش شیرین خیلی راحت با آب ترکیب می شود برای همین مواظب باشید روی جوش شیرین آب ریخته نشود سنگ مرطوب باشد کافی هست.

نظافت روشویی با جوش شیرین

با اسکاج نرم جوش شیرین را روی کاسه بکشید

وقتی جوش شیرین را بر روی لکه های روی کاسه روشویی زدید حال با استفاده از اسفنج نرم مرطوب ( آبدار نباشد ) به آرامی روی جوش شیرین بکشید تا به صورت گلوله های خمیری شود این گلوله های خمیری جوش شیرین تمامی لکه ها و جرم های روی کاسه را تمیز می کند.

توجه داشته باشید به هیچ وجه کاسه روشویی سرامیکی را با اسکاج های زبر و یا سیم های ظرفشویی تمیز نکنید زیرا باعث آسیب دیدن لعاب کاسه ها می شود.

نظافت روشویی با جوش شیرین

تمیز کردن جوش شیرین با آب سرد

پس از اینکه همه لکه هارو با جوش شیرین تمیز کردید حالا باید خود خوش شیرین را از روی کاسه روشویی تمیز کنید برای اینکار باید حتما از آب سرد استفاده کنید با استفاده از یک دستمال نرم و آب سرد روشویی را کاملا تمیز کنید. و در آخر با استفاده از یک حوله نرم روشویی را خشک کنید تا هیچ لکه آبی روی کاسه نماند.

نظافت روشویی با جوش شیرین


سوالات متداول در مورد چگونگی تمیز کردن کاسه روشویی

لکه های روی سنگ روشویی را چگونه تمیز کنیم؟

لکه های معمولی را به راحتی می توانید با استفاده از اسید های ملایم مانند آب لیمو یا سرکه طبق توضیحات و تصاویر داخل مقاله تمیز کنید و کاسه روشوی را مثل روز اول برق بندازید.

جرم های قدیمی و سخت روی سنگ روشویی را چگونه تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن رسوب ها جرم های قدیمی روی کاسه روشویی بهتر است خمیر جوش شیرین را مطابق عکس و توضیحات متن درست کنید و روی لکه ها بمالید و اجازه بدید مدتی بماند و سپس با استفاده از آب سرد تمیز کنید.

چگونه کاسه روشویی با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنیم؟

شما می توانید در فروشگاه اینترنتی کالا 118 بهترین کاسه های روشویی ایرانی و خارجی را با کمترین قیمت تهیه کنید برای خرید روی لینک زیر کلیک کنید.

خرید اینترنتی کاسه روشویی 


ثبت نظر